Департаментом агропромислового розвитку Чернігівської ОДА та Інститутом сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН на базі Інституту 14 лютого проведено семінар на тему «Біологічні аспекти сучасних аграрних технологій».

 

         У роботі семінару взяли участь в.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА О.В. Крапивний, начальники управлінь та відділів агропромислового розвитку райдержадміністрацій, відповідальні працівники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області та його структурних підрозділів, комітету санепідблагополуччя і життєдіяльності людини громадської ради при Чернігівській ОДА, керівники сільськогосподарських підприємств, наукові співробітники Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН.

         Доповідачами було висвітлено широке коло актуальних питань сучасного агропромислового виробництва.

         В.о. директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний детально ознайомив присутніх із заходами державної підтримки сільськогосподарського виробництва, передбаченими на поточний рік.

         Про значні можливості біологічних засобів в сучасних аграрних технологіях, особливо в плані раціонального використання мінеральних добрив, що дозволить не тільки здешевити продукцію, а й зберегти довкілля, розповів директор ІСМАВ НААН Віталій Волкогон.

         Значення бобових культур і необхідність відродження в минулому великої уваги до їх вирощування підкреслив у своїй доповіді завідувач лабораторії землеробства та насінництва ІСМАВ НААН Володимир Бардаков.

         Економічні вигоди від застосування мікробних препаратів ІСМАВ НААН для аграріїв продемонстрував заступник директора Інституту з наукової та інноваційної діяльності Анатолій Москаленко. Розрахунки науковців він супроводив численними прикладами ефективності застосування біопрепаратів в конкретних сільськогосподарських підприємствах.

         Також слухачі були ознайомлені з актуальними питаннями законодавчого регулювання у сфері насінництва та розсадництва, ветеринарно-санітарних заходів, практичними аспектами фітосанітарної діяльності та європейськими стандартами пест-контролю.