“АГРО-2019” –  одна з найбільших агропромислових виставок в Україні та Східній Європі відбулась 04-07 червня в НК “Експоцентр України”, налічує 83 000 відвідувачів, 34200 кв.м площі виставки, 1308 учасників з 17 країн світу  та виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України, діловим заходом, що відкрив можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.

В рамках виставки пройшли заходи ділової програми “АПК 4.0”, яка є складовою частиною “Українського експортного тижня-2019” та проводиться у форматі дискусійних панелей, семінарів та тренінгів за ключовими напрямами: економічний, соціальний, екологічний та інноваційний простори.

Серед головних тем ділової програми: стратегічні пріоритети та плани подальшого розвитку АПК; державна підтримка-2019; експорт продукції, органічне виробництво; розвиток кластерів, кооперативів, фермерства, сільських територій і зеленого туризму; інновації, технології, логістика  та фінансові інструменти; адаптація до зміни клімату, збереження родючості ґрунтів, аграрна освіта та наука.

Під час виставки, окрім традиційної ділової частини, також відбулось “Агро Авто Шоу” – автомобільний фестиваль, експозиція легкових і комерційних авто; “AgroFoodFest” – тематичний фестиваль, експозиція ресторанів і крафтових виробників; український “Ярмарок” товарів народного промислу та “Аукціон племінних тварин”, де кожен охочий отримав можливість взяти участь у відкритих торгах та придбати тварин рідкісних порід.

Основні тематичні напрями виставки – ЕкспоАгроТех, Агротранспорт і логістика, Біопаливо, Hi-Tech Агро, Animal’EX, Agro Build-Expo, FishExpo, Рослинництво і агрохімія, Organiс, Еквісвіт, Сучасний фермер, Eco House. Особлива увага приділена новинкам сільськогосподарської техніки та устаткуванню, високопродуктивним породам свійських тварин, сучасним агротехнологіям для всіх галузей агробізнесу.

В цьому році продукція інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН представлена трьома експозиціями: в складі Національної академії аграрних наук в експозиції «Зерно України», в складі Чернігівської області та Органік – 2019.

Науковці відділу економіки, інтелектуальної власності, маркетингу інновацій та організації підготовки наукових кадрів взяли участь у наступних  круглих столах:   «Аграрна освіта і наука. Нестандартні, інноваційні рішення та можливості», “Органічне виробництво – пріоритетний сектор аграрної галузі України”, “Сучасні проблеми в сільськогосподарському виробництві зони Полісся України в умовах змін клімату” та  у семінарах “Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні” та “Державна підтримка для фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у 2019 році”.

За активну участь та пропагування наукового потенціалу НААН на ХХХІ Міжнародній агропромисловій виставці AGRO-2019 інститут нагороджений:

  • Золотою медаллю ХХХІ Міжнародної агропромислової виставки AGRO-2019 в номінації “Наукові розробки для агропромислового виробництва”.
  • Дипломом Міністерства аграрної політики та продовольства України.
  • Подякою Президії НААН за активну участь в організації та проведенні виставки.

Розробками нашого інституту цікавилися представники департаментів АПК, виробники сільськогосподарської продукції  як нашої країни, так і представники Китаю, Ірану, Марокко. Таким чином агропромислова виставка виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, прем’єрних показів в усіх галузях АПК України.