Вчора в Інституті відбулося засідання Вченої ради. На початку засідання директор Інституту Анатолій Москаленко вручив нагороди з нагоди нещодавно відсвяткованого Дня Незалежності України співробітникам, які під час військових дій на території Чернігівської області постійно знаходилися у приміщеннях Інституту та оберігали майно, не зважаючи на обстріли: Почесну відзнаку Національної академії аграрних наук України – заступнику директора з наукової та інноваційної діяльності, кандидату економічних наук, старшому досліднику Юрію Халепу та Подяку Президії Національної академії аграрних наук України – водію Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Володимиру Міху.
На засіданні розглянуто питання щодо присвоєння вченого звання старшого дослідника кандидату сільськогосподарських наук, старшому науковому співробітнику лабораторії рослинно-мікробних взаємодій Ганні Цехмістер.
Учений секретар Віра Горбань ознайомила членів вченої ради з поданими здобувачем вченого звання атестаційними матеріалами та їх відповідністю вимогам “Порядку присвоєння вчених звань науковим і науково-педагогічним працівникам”, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.01.2016 р. №13.
Попередньо атестаційні матеріали було розглянуто на засіданні лабораторії рослинно-мікробних взаємодій, в якій працює Ганна Вікторівна, на якому зроблено висновок, що за своєю кваліфікацією та науковою підготовкою вона відповідає необхідним вимогам і рекомендовано вченій раді ІСМАВ присвоїти їй вчене звання старшого дослідника.
На підтримку молодого дослідника виступили науковці установи: доктори наук – Віталій Волкогон, Олена Надкернична, Анатолій Москаленко, Сергій Козар та кандидати наук – Любов Токмакова, Юрій Халеп, Віра Горбань, Іван Пищур, Катерина Волкогон, Юлія Воробей.
Виступаючі охарактеризували Ганну Вікторівну як зрілого науковця, ініціативну, творчу, освічену особистість, віддану науці.
Особливу увагу акцентували на актуальності та важливості досліджень, які проводить здобувач, про що свідчать її здобутки: лауреатка премії для молодих учених «За кращу наукову доповідь молодого ученого НААН з фундаментальних та прикладних досліджень» (диплом 3 ступеня) у 2020 р.; лауреатка регіонального конкурсу «Краща інноваційна розробка» в номінації «Агроінновації» (диплом 2 ступеня) у 2020 р.; лауреатка Премії президента України молодим ученим в 2021 р.
Вчена рада прийняла рішення: на підставі результатів голосування присвоїти Ганні Цехмістер вчене звання старшого дослідника зі спеціальності 201 “Агрономія” у галузі знань 20 “Аграрні науки та продовольство”.
Щиро вітаємо Ганну Вікторівну та бажаємо їй міцного здоров’я, родинного затишку та добробуту, нових творчих пошуків і знахідок, невичерпної енергії, наснаги та вагомих успіхів і перемог!
Вчена рада заслухала звіти здобувачів вищої освіти на третьому освітньо-науковому рівні (PhD) про виконання індивідуального плану наукової роботи за 2022/2023 навчальний рік:
🎓Тетяни Сасіної за темою дисертаційної роботи: “Біологічна модифікація мінеральних добрив як засіб підвищення їх ефективності при вирощуванні картоплі”, науковий керівник: д.с.-г.н., професор, академік НААН Віталій Волкогон;
🎓Ірини Бондар за темою дисертаційної роботи: “Особливості отримання та ефективність біоорганічного добрива на основі курячого посліду”, науковий керівник: д.с.-г.н., професор, академік НААН Віталій Волкогон.
Звіти здобувачів затверджено. Здобувачів вищої освіти атестовано та рекомендовано перевести на наступний рік навчання.