В Інституті проведено ХVІ Всеукраїнську наукову онлайн-конференцію молодих вчених “Мікробіологія в сучасному сільськогосподарському виробництві”.
Робота конференції здійснювалась у 5 секціях:
🌱ЗАГАЛЬНА ТА ҐРУНТОВА МІКРОБІОЛОГІЯ;
🌱БІОТЕХНОЛОГІЇ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ;
🌱БІОЛОГІЧНИЙ ЗАХИСТ РОСЛИН ВІД ХВОРОБ І ШКІДНИКІВ;
🌱МІКРОБНІ ПРЕПАРАТИ В РОСЛИННИЦТВІ ТА ТВАРИННИЦТВІ;
🌱ВІРУСОЛОГІЯ РОСЛИН І ТВАРИН.
Модератором та активним організатором конференції була голова Ради молодих учених ІСМАВ НААН, доктор філософії Ольга Логоша.
Зі змістовним вітальним словом до учасників конференції звернувся академік НААН, віцепрезидент НААН Анатолій Заришняк, який наголосив на важливості досліджень науковців нашого Інституту. Зокрема він зазначив, що «Результати наукових досліджень та розробки науковців ІСМАВ НААН привертають пильну увагу і користуються попитом у виробників сільськогосподарської продукції не лише в Україні, але й за її межами. В той же час сьогодення вимагає концентрації зусиль науковців різних вікових груп для вирішення невідкладних завдань із актуальних питань агромікробіології».
Анатолій Семенович зазначив, що в різний час у закладі працювали і продовжують працювати висококваліфіковані науковці та фахівці, ентузіасти своєї справи. Саме поєднання досвіду і знань старшого покоління вчених та енергії і бажання молоді досягти заданої мети є запорукою успіху.
До привітань приєднався директор Інституту, член-кореспондент НААН Анатолій Москаленко, який зазначив, що, не дивлячись на воєнні реалії, в оргкомітет конференції надійшло близько 70 тез наукових доповідей з установ та ВНЗ МОН, НААН, НАН, установ далекого зарубіжжя. Він висловив переконання, що фахові доповіді, повідомлення та дискусії будуть надзвичайно цікавими і зможуть бути використаними молодими науковцями у їх подальшій науково-дослідницькій діяльності. На завершення виступу він нагадав всім присутнім вислів всесвітньо відомого американського біолога та генетика Крейга Вентера: «Якщо ви не любите бактерії, вам не пощастило з планетою земля. Земля – це планета бактерій» і побажав учасникам конференції плідної роботи та нових наукових здобутків!
У конференції взяли участь вчені з понад 30 установ.
Зокрема, були заслухані цікаві доповіді науковців Броварської О. С. (Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України) «Характеристика глікополімерів Stenotrophomonas rhizophila»; Гудзенко О. В. (Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України) «Протеолітичні ензими мікроорганізмів з унікальною субстратною специфічністю»; Логоши О. В. (ІСМАВ НААН) «Особливості росту нового штаму Azospirillum brasilense 271 на поживних середовищах різного хімічного складу»; Калініченко О. О. (Київський національний університет технологій та дизайну) «The effects of winter wheat priming with plant growth-promoting bacteria»; Сасіної Т. С. (ІСМАВ НААН) «Біологічна модифікація мінеральних добрив для підвищення їх ефективності»; Матвієнко А. О. (ННЦ “Інститут біології та медицини” Київського національного університету імені Тараса Шевченка) «Продукція b-1,3-глюкозидазної і b-1,4-глюканазної активності Trichoderma viride 7A при рості на біомасі Laminaria digitata»; Сазонової К. С. (Інститут мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України) «Оцінка потенціалу антибіотичної активності екзометаболітів мікроміцетів роду Trichoderma щодо фітопатогенних бактерій»; Труханович Т. С. (Інститут ветеринарної медицини НААН) «Антимікробний потенціал нізину для переддоїльної обробки вимені корів»; Моложанової А. В. (Інститут ветеринарної медицини НААН) «Застосування ізотермічної петлевої ампліфікації (LAMP) для діагностики вірусу SARS-COV-2»; Меженська Н. А. (Інститут ветеринарної медицини НААН) «Поширеність геморагічної хвороби кролів (RHDV (GI.1) та RHDV2 (GI.2)) в Україні у 2021-2022 роках» та ряд інших змістовних доповідей.
За результатами роботи конференції учасники отримають електронні сертифікати та буде видано збірник матеріалів конференції.
Дякуємо всім, хто долучився до конференції та бажаємо подальших цікавих наукових досліджень.