Директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко прийняв участь в засіданні регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР. Комісія під головуванням голови Чернігівської ОДА В’ячеслава Чауса розглянула питання:

1. Про розгляд результатів оцінювання проєктів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році та затвердження рейтингового списку.

2. Про затвердження обсягів фінансування по кожному із технічних завдань.

3. Про затвердження перехідних проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році.

Конкурсна комісія затвердила рейтинговий список із 57 проектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році. 25 проектів не ввійшли до рейтингового списку, як такі, які не відповідали вимогам відповідних нормативних документів.

По другому питанню був затверджений орієнтовний відсоток фінансування по технічним завданням відповідно до доведеного ліміту. Найбільший відсоток фінансування буде спрямований на технічні завдання, які вирішують питання:

– створення безпечного, комфортного, сучасного освітнього середовища;

– поліпшення умов та якості отримання населенням медичних послуг у багатопрофільних та спеціалізованих закладах охорони здоров’я;

– будівництво нових та капітальний ремонт, реконструкція і оснащення наявних спортивних об’єктів.

По третьому питанню були затверджені перехідні проєкти, які започатковані в попередні роки і фінансування яких продовжуватиметься в наступному році. Характерною особливістю даних проєктів є їх кошторисна вартість, яка перевищує 50 млн.грн.

Слід підкреслити, що така практика визначення саме на місцевому рівні проєктів-переможців та розподілу коштів є одним із результатів реалізації реформи децентралізації. Наступним довгоочікуваним кроком було б розширення фінансових можливостей ДФРР.