Вчора директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко взяв участь у засіданні круглого столу “Історія розвитку системи сортовипробування в Чернігівській області, проблеми та перспективи”, яке відбулося в Департаменті агропромислового розвитку Чернігівської ОДА.
Учасників круглого столу, проведеного з нагоди відзначення сторічного ювілею державного сортовипробування в Україні привітали: директор Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської ОДА Олег Крапивний, голова Чернігівської обласної організації професійної спілки працівників АПК Володимир Ворох, заступник директора з наукової роботи Українського інституту експертизи сортів рослин Лариса Присяжнюк.
У своєму виступі директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко відмітив важливу роль системи сортовипробування в розвитку сільського господарства, забезпеченні продовольчої безпеки держави. Результатом співпраці науковців ІСМАВ (що є правонаступником Чернігівського Інституту АПВ та Чернігівської ДСГДС) з Українським інститутом експертизи сортів рослин (УІЕСР) є значна кількість сортів кормового люпину, які успішно пройшли випробування і були включені до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні. Частка сортів люпину нашої селекції становить 32% від загальної кількості сортів цієї культури, що знаходяться сьогодні в Державному реєстрі. Також наш Інститут є власником чотирьох сортів вівса посівного, що також знаходяться в Державному реєстрі. Разом з цим директор звернув увагу присутніх на необґрунтоване, кількаразове підвищення зборів за дії, пов’язані з охороною прав на сорти рослин, що явно не корелює з витратами здійснення цих дій (Постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.2022 року № 1183). На завершення свого виступу Анатолій Москаленко привітав присутніх зі святом і побажав працівникам системи Українського інституту експертизи сортів рослин гідного ставлення держави до їх дуже важливої і потрібної праці та творчого завзяття і енергії в роботі!
Директор Чернігівської філії УІЕСР Юрій Вадимович Ткалич ґрунтовно висвітлив етапи створення розвитку системи сортовипробування в Україні та, зокрема, в Чернігівській області.
До обговорення та привітання також долучилися директор Носівської селекційно-дослідної станції Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН Наталія Буняк, директор Чернігівського регіонального відділення Українського державного фонду фермерських господарств України Віктор Плевако.