
Програму презентував доктор біологічних наук, професор, академік НААН, академік АН ВШ України, Заслужений діяч науки і техніки України Володимир Патика.
Програма присвячена дослідженню етіології фітопатогенних інфекцій сільськогосподарських культур, багаторічних деревних біоенергетичних культур на території України, вдосконаленню існуючих і розробці нових методів їх молекулярної діагностики,
розробці наукових основ відновлення родючості ґрунту і біологічного захисту рослин від комплексу збудників хвороб за використання природних штамів мікроорганізмів для підвищення продуктивності рослин, оптимізації фітосанітарного стану агроценозів, очищення ґрунтів від пестицидного забруднення, що сприятиме збереженню родючості земель і сталому розвитку агросфери в Україні у воєнний та повоєнний періоди.

У доповіді Володимир Патика окреслив основні завдання, новизну та очікувані результати, які будуть отримані у результаті реалізації Програми.
Програму підтримали провідні науковці ІСМАВ НААН: доктори наук Олена Надкернична, Євгеній Копилов, Сергій Козар, Анатолій Москаленко, кандидати наук Любов Токмакова, Віра Горбань, Леонід Решотько.

Всі виступаючі висловлювали глибоку повагу та вдячність за можливість долучитися до виконання представленої Програми спільно з Інститутом мікробіології і вірусології ім.
Д.К. Заболотного НАН України.

Вчена рада прийняла рішення підтримати Програму наукових досліджень “РЕАБІЛІТАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ФІТОСАНІТАРНА БЕЗПЕКА АГРОЦЕНОЗІВ УКРАЇНИ У ВОЄННИЙ І ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОДИ” на 2024–2028 роки (в процесі обговорення термін початку реалізації програми був змінений) за наявності відповідного бюджетного фінансування.


В кінці засідання молоді вчені Інституту також висловили
подяку Володимиру Пилиповичу за його підтримку, допомогу, вміння ділитися своїм унікальним багажем знань та на згадку подарували книгу “Чернігів 2022. Війна цивільними очима”. Композицію з квітів подарували дружині відомого науковця – Валентині Сільвестрівні, яка також є частою гостею в Інституті.

Володимир Пилипович з дружиною відвідали бібліотеку Інституту, де облаштовано куточок М.В. Рево. Підґрунтям для його створення стали письмовий стіл та крісло засновника Інституту – Михайла Васильовича, відреставрованими та подарованими до ювілею Інституту подружжям Патик. Насамкінець для почесних гостей організовано екскурсію нашим чудовим містом.