В Інституті відбулося засідання Вченої ради, на якому заслухано звіт заступника директора з наукової та інноваційної діяльності Юрія Халепа про впровадження наукових розробок ІСМАВ НААН у 2023 році та заходи щодо збільшення надходжень до спеціального фонду у 2024 році.
У своїй доповіді Юрій Халеп навів перелік продукції, яка впроваджувалася у 2023 році, при цьому відмітив збільшення кількості інокулянтів на ринку України. Зазначив, що у порівнянні з довоєнним періодом значно знизилися надходження до спецфонду установи.
Перелічив інструментарії маркетингової діяльності у 2023 році та динаміку кількості маркетингових заходів. Представив динаміку кількості споживачів наукоємної продукції ІСМАВ та відмітив в цілому їх зменшення у порівнянні з 2021 роком, проте збільшення кількості нових споживачів. Юрій Миколайович проаналізував причини: це відмова взагалі від мікробних препаратів, застосування продукції інших виробників, скрутний фінансовий стан аграрних підприємств, відмова займатися взагалі аграрним виробництвом тощо. Зазначив, що відмічено значне зменшення застосування біологічних консервантів у районах Чернігівської області, які потерпають від обстрілів російськими агресорами.
Серед заходів щодо збільшення позабюджетних надходжень до спеціального фонду у 2024 році запропоновано: завершити реєстрацію та перереєстрацію біопрепаратів; продовжити термін реєстрації біопрепаратів ІСМАВ НААН на 2024 рік сертифікаційною компанією „Органік стандарт”; організувати представлення відеосюжетів щодо біопрепаратів Інституту на обласному ТБ; посилити контроль за якістю продукції (в періоди напрацювання); збільшити обсяги виконання науково-дослідних робіт на замовлення сільськогосподарських підприємств; забезпечити післяпродажний сервіс згідно запитів сільськогосподарських товаровиробників; оновлення та постійна актуалізація сайту ІСМАВ НААН та сторінки у мережі Фейсбук у частині впровадження наукоємної продукції; підтримувати позиціонування Інституту в мережі Internet, посилити кадрове забезпечення відділу ЕІВМІ та ОПНК і ін.
На засіданні також заслухано звіт голови Ради молодих вчених Тетяни Сасіної про роботу ради молодих вчених за 2023 рік та план роботи на 2024 рік.
Тетяна Сасіна доповіла про публікаційну активність молодих вчених, їх участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, участь у організації та проведенні конференції «Мікробіологія в сучасному сільськогосподарському виробництві» на базі ІСМАВ НААН, участь у конкурсах на здобуття премій; акцентувала увагу на проходженні молодими науковцями закордонних стажувань, зокрема Анни Кислинської – у Відділі рослинництва та грунтознавства Вашингтонського державного університету; Тетяни Сасіної (онлайн) – у Тюбінгенському університеті (Німеччина) за напрямом «Мікроскопія та інструментальні методи в біології». Голова РМВ відзначила, що молоді вчені активно займаються підтримкою наших військовослужбовців та волонтерською діяльністю, зокрема Ганна Цехмістер провела благодійні збори коштів для придбання автотранспорту та тепловізорів. Також молоді вчені долучилися до еколого-соціальної акції «ДОПОМОЖЕ КОЖЕН», зібравши ПЕТ-кришки і російськомовну літературу та передавши отримані кошти на протези воїнам.