На цьому тижні в Інституті відбулося засідання Вченої ради.
На засіданні розглянуто звіт головного бухгалтера ІСМАВ НААН Олександра Христенка про фінансово-економічну діяльність інституту у 2023 р. (ефективне та цільового використання бюджетних коштів) та стан бюджетного фінансування науково-дослідних робіт у 2024 р.
У своїй доповіді Олександр Христенко доповів про фінансування наукових досліджень з державного та спеціального фонду держбюджету та статті витрат цих надходжень за роками, підкреслив, що у 2024 р. із загального фонду забезпечується заробітна плата науковців лише на 37 %; акцентував увагу на тому, що лише у 2022 та 2023 роках виділена незначна сума на матеріали, що дозволило придбати для проведення польових досліджень необхідні засоби захисту та частково добрива.
Головний бухгалтер проаналізував динаміку надходжень до спецфонду установи в цілому та по науковим підрозділам, відмітивши спад надходжень коштів від впровадження наукових розробок з 2022 р. у зв’язку з воєнним станом. Також доповів про понесені комунальні витрати та удорожчання вартості комунальних послуг на 2024 р., а також проведені процедури державних закупівель.
Друге питання, що розглядалося, – обрання делегатів від Інституту для участі у засіданні Загальних зборів Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН та засіданні Загальних зборів НААН (24 квітня 2024 р.) в межах доведених квот: для участі у засіданні Загальних зборів Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН обраний директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко, для участі у засіданні Загальних зборів НААН – в.о. заступника директора з наукової роботи ІСМАВ НААН, вчений секретар Віра Горбань.