Відбулася нарада по розвитку органічного виробництва в Україні. В нараді прийняли участь народний депутат України Валерій Зуб, провідні виробники органічної продукції Чернігівської області та науковці ІСМАВ НААН.
На початку наради директор Анатолій Москаленко ознайомив присутніх з сучасним катастрофічним станом ґрунтів України, відмітивши позитивну динаміку родючості ґрунтів, які знаходяться у землекористуванні виробників органічної продукції. В подальшому він акцентував увагу на наукових розробках вчених-мікробіологів, які не тільки поліпшують кількісні і якісні характеристики органічної продукції, а і поліпшують родючість ґрунтів. При цьому він навів конкретні приклади застосування мікробних препаратів виробниками органічної продукції різних регіонів України.
Присутні підняли проблемні питання, які хвилюють виробників органічної продукції: стабільності їх землекористування, в зв’язку з запровадженням ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення; низької якості окремих біологічних препаратів виробництва комерційних структур та ряд інших.
Підсумки наради підвів народний депутат Валерій Зуб, який відмітив надзвичайну актуальність піднятих питань, окремі з яких напряму впливають на стан здоров’я громадян України. З метою виконання Програми КМ України щодо збільшення органічного землекористування до 3% і забезпечення його ефективного розвитку з використанням вітчизняних засобів біологізації Валерій Олексійович зробив ряд пропозицій і пообіцяв сприяння у вирішенні піднятих питань, які учасники наради виклали у зверненні керівництву Верховної Ради України.