Сьогодні наш Інститут відвідали народні депутати України Валерій Зуб та Олег Семінський. Гості ознайомилися з матеріально-технічною базою нашої установи, зокрема з адміністративним корпусом Інституту, збудованим ще наприкінці ХІХ століття політичним діячем Григорієм Глібовим у готичному стилі. В головному корпусі Інституту крім адміністрації розміщена єдина в державі Колекція корисних ґрунтових мікроорганізмів, яка має статус Національного надбання (розпорядження Кабінету Міністрів України № 472-р від 19.08.2002 р.) та лабораторія пробіотиків. Крім того, мальовничі околиці графського замку та сучасні зелені насадження, зроблені співробітниками Інституту, є улюбленим місцем прогулянок чернігівців, а в самій будівлі проводяться екскурсії для дітей.

За роки експлуатації будівля, що має статус історичної пам’ятки і якій вже понад сто років, зазнала великого зносу. За експертною оцінкою Чернігівської філії Інституту «НДІПРОЕКТРЕКОНСТРУКЦІЯ» встановлено, що фасад будівлі та покрівля адміністративного корпусу непридатні до нормальної експлуатації та потребують капітального ремонту. Незважаючи на мізерне державне фінансування, Інститут за власні кошти неодноразово здійснював посильні поточні ремонти (косметичний зовнішній ремонт, реконструкція ґанку тощо), але наявні можливості вкрай недостатні для належного ремонту. Тому директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко звернувся до заступника голови Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олега Семінського з проханням допомогти у фінансуванні капітального ремонту адміністративного корпусу Інституту.

Народні депутати України разом з директором обговорили широке коло питань функціонування вітчизняної аграрної науки, зокрема діяльність нашої наукової установи в рік 60-річчя з дня її створення. Особлива увага була приділена гідним умовам роботи вчених-мікробіологів, проблемам та шляхам їх подолання, комерціалізації наукових розробок. Також були обговорені проблемні питання розвитку органічного виробництва в Україні і необхідність жорсткого контролю якості біологічних препаратів, які використовуються в нашій державі. Адже якість продуктів харчування напряму впливає на стан здоров’я громадян держави, на чому наголосив голова підкомітету з онкологічних захворювань Валерій Зуб.