Ефективні біологічні рішення для кормовиробництва розглядалися під час роботи третьої секції семінару під модеруванням завідувача лабораторії пробіотиків ІСМАВ НААН к.в.н., с.н.с. Наталіі Кравченко. У своїй презентації «Мікробні препарати для консервування кормів» уже в якості спікера вона показала доцільність застосування мікробних консервантів, розроблених в Інституті, для заготівлі сінажу, силосу та корнажу. Адже при цьому подовжується термін зберігання кормів, підвищується їх якість та зменшуються втрати поживних речовин.

В презентації завідувача лабораторії землеробства та насінництва ІСМАВ НААН, к.с.-г.н. Володимира Бардакова «Застосування люпину у кормовиробництві» було представлено досягнення люпинарів Інституту у селекції цієї цінної кормової культури. Присутні отримали інформацію не тільки про вже широковідомі високопродуктивні сорти люпину, а й про нові перспективні сорти, які на даний час знаходяться в державному сортовипробуванні.

Презентація директора ІСМАВ НААН д.е.н., доцента Анатолія Москаленка «Економічна ефективність застосування засобів біологізації в сучасних аграрних технологіях» була, свого роду, підсумком виступів науковців Інституту, узагальненням висвітлених аспектів позитивної дії наукових розробок Інституту в кінцевий економічний результат – прибуток, як це і передбачено темою семінару. Основними складовими цього є збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції та підвищення її якості за відносно невеликого зростання витрат.

З цікавими та корисними матеріалами виступили партнери та гості Інституту. Радник Генерального директора ТОВ «Кернел Трейд» к.с.-г.н. Володимир Старостишин поділився багатим власним практичним досвідом застосування засобів біологізації для збереження та підвищення родючості ґрунтів і зростання продуктивності аграрного виробництва в цілому. Продакт менеджер ТОВ «Тімак Агро Україна» Артем Адаменко ознайомив присутніх з особливостями мінерального живлення сільськогосподарських культур за використання добрив, які представляє компанія на ринку України. Начальник відділу контролю в сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Людмила Колесник розповіла про правила державного регулювання щодо обігу насіння на території України та дотримання вимог законодавства в сфері насінництва то розсадництва.

Яскравим фіналом пленарної роботи семінару став лотерейний розіграш подарункових сертифікатів – п’ятеро щасливців виграли право на безкоштовне отримання біопрепаратів Інституту для випробування на своїх полях.