Препарати для зернобобових культур

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ® (рідка форма) для передпосівної обробки насіння сої

ТУ У 24.1-00497360-003:2007,

посвідчення про державну реєстрацію А № 03698

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння сої з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить суспензія бульбочкових бактерій сої Bradyrhizobium japonicum М-8 або 46 (перший компонент) та розчин фізіологічно активних речовин біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях (другий компонент).

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Рідина, розфасована у дві ємності (каністри поліетиленові ємністю 5, 10 л та поліетиленові флакони ємністю 2 л). В одній посудині знаходиться суспензія бульбочкових бактерій сої B. japonicum (перший компонент); в іншій – розчин фізіологічно активних речовин, мікро- та макроелементів (другий компонент).

Ефективність. Урожайність зерна сої при використанні Ризогуміну зростає до 30-50% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування

Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння витрачається 200 мл препарату. При цьому змішування складових біодобрива здійснюється безпосередньо перед інокуляцією насіння у співвідношенні 170 мл/га першого компоненту і 30 мл/га другого компоненту.

Перед використанням компоненти препарату збовтують, зливають в одну ємність, додають водогінну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1-1,5 % від маси гектарної дози насіння), перемішують і наносять одним із доступних способів на насіння. Наприклад, для бактеризації
1 тонни насіння використовують 10-15 л води та 2 л Ризогуміну (
1,7 л компоненту №1 та 0,3 л компоненту №2). Використання для цієї процедури прилипачів не обов’язкове, оскільки в препараті містяться речовини полісахаридної природи, які забезпечують надійне утримання бактеріальних клітин на насінні.

 

При бактеризації слід особливу увагу приділити об’єму застосованої води, оскільки використання її понад рекомендованої кількості може призвести до втрати сипучості насіння та пошкодження його оболонки.

Бактеризація насіння сої Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування сої при використанні протруйників.

Здорове насіння можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіння дозволяється використовувати наступні фунгіциди: Максим XL 035 FS, Фундазол, Вітавакс-200ФФ. При цьому протруйник застосовується за 7-10 діб до бактеризації насіння. У разі одночасного застосування фунгіцидів із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Застосування таких протруйників як Вінцит 050 CS, Колосаль, Ламардор 400 FS не рекомендується, оскільки діючі речовини цих фунгіцидів негативно впливають на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування сої при внесенні у ґрунт гербіцидів. Використання гербіцидів Гезагард 500 FW, Пірат, Примекстра TZ Голд 500 SC, Селамід призводить до фітотоксичної дії на рослини сої та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах сої гербіциди необхідно вносити в ґрунт завчасно.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах. Сучасні гербіциди на основі гліфосатів дають можливість ефективного знищення бур’янів, особливо багаторічних, у вегетативній стадії до висіву або появи сходів культурних рослин. У вологому ґрунті гліфосати швидко розкладаються мікроорганізмами до нетоксичних речовин і не виявляють негативного впливу на формування рослинно-бактеріальних симбіозів.

Проте, якщо в господарстві виникає необхідність застосування інокуляції і гербіцидів на основі ацетохлору (наприклад, Харнесу), можна рекомендувати внесення їх після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння сої має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Ризогумін зберігають у темному прохолодному приміщенні або в холодильній камері за температури 4-8°С не більше 4 місяців. Підвищення температури зберігання вище +8°С небажане, оскільки може призвести до зменшення терміну придатності біодобрива. Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ®  (торфяна форма) для передпосівної обробки насіння сої

ТУ У 24.1-00497360-003:2007,

внесено до Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні (посвідчення про державну реєстрацію серія А 03698)

Опис препарату. РИЗОГУМІН – біодобриво, що застосовується для бактеризації насіння сої з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами двох штамів Bradyrhizobium japonicum із різною швидкістю росту, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки мікроелементів у стартових концентраціях.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій рослини одержують додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури. Застосування у біопрепараті двох високоефективних штамів B. japonicum сприяє не лише підвищенню урожайності культури, але і формуванню у ґрунті стабільної активної популяції ризобій. Цю популяцію можна вважати страховою, оскільки вона буде забезпечувати формування симбіозу у роки, несприятливі для інтродукції та функціонування штамів-інокулянтів.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Комплексний вплив препарату на продукційний процес сої дозволяє рекомендувати його застосування не лише на нових місцях вирощування сої. Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г препарату (3 гектарні норми).

Ефективність. Урожайність зерна сої при використанні Ризогуміну зростає до 30-50% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування

На одну гектарну норму насіння сої витрачається 200 г препарату.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 1-1,5 % від маси насіння. Збільшення частки води в суспензії небажане у зв’язку з можливим набуханням і травмуванням насіння. Наприклад, при нормі висіву насіння сої 100 кг/га для його бактеризації слід використати одну гектарну дозу препарату (200г) і 1-1,5 літри води. Відповідно для бактеризації 1 тонни насіння при цій же нормі висіву використовують 2 кг Ризогуміну (10 га-порцій) та 10-15 л води. Препарат вносять у розраховану кількість води, ретельно перемішують і відразу ж проводять бактеризацію насіння.

Бактеризація насіння сої Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

При використанні торф’яної форми препарату важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, аби частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Ризогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування сої при використанні протруйників.

Здорове насіння можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіння дозволяється використовувати наступні фунгіциди: Максим XL 035 FS, Фундазол, Вітавакс-200ФФ. При цьому протруйник застосовується за 7-10 діб до бактеризації насіння. У разі одночасного застосування фунгіцидів із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Застосування таких протруйників як Вінцит 050 CS, Колосаль, Ламардор 400 FS не рекомендується, оскільки діючі речовини цих фунгіцидів негативно впливають на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування сої при внесенні у ґрунт гербіцидів. Застосування гербіцидів Гезагард 500 FW, Пірат, Примекстра TZ Голд 500 SC, Селамід призводить до фітотоксичної дії на рослини сої та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах сої гербіциди необхідно вносити в ґрунт завчасно.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах. Сучасні гербіциди на основі гліфосатів дають можливість ефективного знищення бур’янів, особливо багаторічних, у вегетативній стадії до висіву або появи сходів культурних рослин. У вологому ґрунті гліфосати швидко розкладаються мікроорганізмами до нетоксичних речовин і не виявляють негативного впливу на формування рослинно-бактеріальних симбіозів.

Проте, якщо в господарстві виникає необхідність застосування інокуляції і гербіцидів на основі ацетохлору (наприклад, Харнесу), можна рекомендувати внесення їх після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння сої має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Препарат бажано зберігати при температурі не вище +10оС. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Ризогуміну для сої – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування препарату цієї серії призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ 

до застосування РИЗОГУМІНУ® (рідка форма) для передпосівної обробки насіння гороху

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння гороху з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить суспензія бульбочкових бактерій гороху Rhizobium leguminosarum 31 (перший компонент) та розчин фізіологічно активних речовин біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях (другий компонент).

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Рідина, розфасована у дві ємності (каністри поліетиленові ємністю 5, 10 л та поліетиленові флакони ємністю 2 л). В одній посудині знаходиться суспензія бульбочкових бактерій гороху R. leguminosarum 31 (перший компонент); в іншій – розчин фізіологічно активних речовин, мікро- та макроелементів (другий компонент). Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.

Ефективність. Урожайність гороху при бактеризації Ризогуміном зростає на 15-25%, при цьому збільшується вміст білка в зерні.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

 

Порядок застосування

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння гороху витрачається 150 мл Ризогуміну (на 1 т насіння – 500 мл). При цьому змішування складових біодобрива здійснюється безпосередньо перед інокуляцією насіння у співвідношенні 4:1: чотири частини (120 мл/га) першого компоненту і одна частина (30 мл/га) другого компоненту (при обробці 1 тонни насіння це становить 400 мл компоненту №1 та 100 мл компоненту №2).

Перед використанням компоненти препарату збовтують, зливають в одну ємність, додають водогінну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1 – 1,5% від маси гектарної дози насіння), перемішують і наносять одним із доступних способів на насіння. ). Наприклад, для бактеризації 300 кг насіння гороху слід використати 3 – 4,5 л води Використання для цієї процедури прилипачів не обов’язкове, оскільки в препараті містяться речовини полісахаридної природи, які забезпечують надійне утримання бактеріальних клітин на насінні.

При бактеризації слід особливу увагу приділити об’єму застосованої води, оскільки використання її понад рекомендованої кількості може призвести до втрати сипучості насіння та пошкодження його оболонки.

Бактеризація насіння гороху Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування гороху при використанні протруйників.

Здорове насіння можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіннєвого матеріалу дозволяється використовувати наступні фунгіциди: Максим XL 035 FS, Фундазол, Вітавакс-200ФФ. При цьому протруйник застосовується за 7-10 діб до бактеризації насіння. У разі одночасного застосування фунгіцидів із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Застосування таких протруйників як Вінцит 050 CS, Колосаль, Ламардор 400 FS не рекомендується, оскільки діючі речовини цих фунгіцидів негативно впливають на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій гороху.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування гороху при внесенні у ґрунт гербіцидів. Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах.

Використання гербіцидів Гезагард 500 FW, Пірат, Дуал, Харнес призводить до фітотоксичної дії на рослини гороху та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах гороху гербіциди необхідно вносити в ґрунт завчасно (за 7 – 10 діб до посіву) або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння гороху має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Препарат зберігають у темному приміщенні або в холодильній камері за температури не вище 10°С не більше 14 – 20 днів. Підвищення температури зберігання вище +10°С небажане, оскільки може призвести до зменшення терміну придатності біодобрива. Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ® (торф’яна форма) для передпосівної обробки насіння гороху

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння гороху з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Rhizobium leguminosarum 31, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г торф’яного препарату (2 га-норми).

Ефективність. Урожайність культури при бактеризації Ризогуміном зростає на 15-25%, при цьому збільшується вміст білка в зерні.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння гороху витрачається 300 г препарату. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 0,8-1,0% від маси насіння. Збільшення частки води в суспензії небажане у зв’язку з можливим набуханням і травмуванням насіння. Для 1 тонни насіння використовують 8-10 л води і 900 г препарату. Препарат вносять у розраховану кількість води, ретельно перемішують і відразу ж проводять бактеризацію насіння гороху.

Бактеризація насіння гороху Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

При використанні торф’яної форми препарату важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, аби частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Ризогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування гороху при використанні протруйників.

Здорове насіння можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіннєвого матеріалу дозволяється використовувати наступні фунгіциди: Максим XL 035 FS, Фундазол, Вітавакс-200ФФ. При цьому протруйник застосовується за 7-10 діб до бактеризації насіння. У разі одночасного застосування фунгіцидів із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Застосування таких протруйників як Вінцит 050 CS, Колосаль, Ламардор 400 FS не рекомендується, оскільки діючі речовини цих фунгіцидів негативно впливають на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій гороху.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування гороху при внесенні у ґрунт гербіцидів. Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах.

Використання гербіцидів Гезагард 500 FW, Пірат, Дуал, Харнес призводить до фітотоксичної дії на рослини гороху та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах гороху гербіциди необхідно вносити в ґрунт або завчасно (за 7 – 10 діб до посіву), або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння гороху має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання

Препарат бажано зберігати при температурі не вище +10°С. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Ризогуміну для гороху – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ® (рідка форма) для передпосівної обробки насіння люпину

ТУ У 24.1-00497360-003:2007

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння люпину з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить бактеріальна суспензія бульбочкових бактерій люпину Rhizobium lupini 367a (перший компонент) та розчин фізіологічно активних речовин біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях (другий компонент).

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні люпину на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Рідина, розфасована у дві ємності (поліетиленові каністри або флакони ємністю 1, 2, 5, 10 л). В одній посудині знаходиться суспензія бульбочкових бактерій люпину R. lupini 367a (перший компонент); в іншій – розчин фізіологічно активних речовин, мікро- та макроелементів (другий компонент).

Ефективність. Урожайність зерна люпину при використанні Ризогуміну зростає до 30-50% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

 

Порядок застосування

Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння люпину витрачається 120 мл препарату (на 1 тонну насіння – 600 мл). При цьому змішування складових біодобрива здійснюється безпосередньо перед інокуляцією насіння у співвідношенні 3:1: три частини (90 мл/га) першого компоненту і одна частина (30 мл/га) другого компоненту (при обробці 1 тонни насіння це складає 450 мл компоненту №1 та 150 мл компоненту №2).

Перед використанням компоненти препарату збовтують, зливають в одну ємність, додають водогінну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1% від маси насіння; наприклад, для бактеризації
1 тонни насіння використовують 10 л води)
, перемішують і наносять одним із доступних способів на насіння. Використання для цієї процедури прилипачів не обов’язкове, оскільки в препараті містяться речовини полісахаридної природи, які забезпечують надійне утримання бактеріальних клітин на насінні.

При бактеризації слід особливу увагу приділити об’єму застосованої води, оскільки використання її понад рекомендованої кількості може призвести до втрати сипучості насіння та пошкодження його оболонки.

 

Бактеризація насіння люпину Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

 

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння люпину має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

За можливості необхідно зменшити негативну дію агрохімікатів на взаємодію рослин з бактеріями. Здорове насіння можна не протруювати, а за необхідності слід застосувати Фундазол, проводячи протруєння завчасно (за 7-10 днів до бактеризації). У разі одночасного застосування фунгіциду із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж страхових. У разі використання ґрунтових гербіцидів їх необхідно вносити в ґрунт за 7 – 10 діб до посіву (для зниження їх токсичної дії), або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

 

Зберігання. Ризогумін зберігають у темному приміщенні або в холодильній камері за температури не вище 10°С не більше 14 – 20 днів. Підвищення температури зберігання вище +10°С небажане, оскільки може призвести до зменшення терміну придатності біодобрива. Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ® (торф’яна форма) для передпосівної обробки насіння люпину 

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння люпину з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Rhizobium lupini 367а, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій рослини одержують додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г торф’яного препарату (3 га-норми).

Ефективність. Інокуляція насіння Ризогуміном забезпечує приріст урожаю зерна люпину на 10-18%, при цьому збільшується вміст білка в зерні.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування. Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння. Бактеризація проводиться в день посіву або за 1-2 дні до нього. На одну гектарну норму насіння витрачається 200 г препарату.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 1 % від маси насіння. Збільшення частки води в суспензії небажане у зв’язку з можливим набуханням і травмуванням насіння. Наприклад, якщо норма висіву люпину складає
200 кг/га, то для бактеризації такої кількості насіння слід використати 2 л води і 200 г біопрепарату (відповідно для 1 тонни насіння – 10 л води і 1 кг біопрепарату).

Способи обробки насіннєвого матеріалу.

Отриману суспензію препарату наносять одним із доступних способів на насіння.

1-й спосіб. Насіння розмішують на брезенті або на асфальтованій площадці, зволожують суспензією та перемішують за допомогою лопат.

2-й спосіб. Суспензію препарату рівномірно (наприклад, використовуючи поливалку) наносять на зерно, що завантажується на машину за допомогою шнекових навантажувачів або стрічкових транспортерів. При цьому насіння добре перемішується.

Для рівномірного нанесення препарату на насіння можна використовувати також бетонозмішувачі.

3-й спосіб. Бактеризацію насіння проводять на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, аби частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Ризогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

4-й спосіб. Суспензію препарату готують за одну добу до використання. Періодично перемішують, дають можливість суспензії відстоятись, після чого фільтрують (можна через складену вдвічі марлю). Одержану рідину, в яку перейшли всі дієві складові препарату, використовують для передпосівної бактеризації в машинах для протруєння насіння типу ПС-10. Обробка проводиться аналогічно протруєнню згідно інструкції для машини.

Незалежно від способу бактеризації, після обробки насіння потрібно підсушити до сипучого стану (для попередження втрати сипучості і можливого зниження норми висіву).

Застереження

Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння люпину має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

За можливості необхідно зменшити негативну дію агрохімікатів на взаємодію рослин з бактеріями. Здорове насіння можна не протруювати, а за необхідності слід застосувати Фундазол, проводячи протруєння завчасно (за 7-10 днів до бактеризації). У разі одночасного застосування фунгіциду із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж страхових. У разі використання ґрунтових гербіцидів їх необхідно вносити в ґрунт за 7 – 10 діб до посіву (для зниження їх токсичної дії), або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Оброблене біопрепаратом насіння має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

Зберігання. Ризогумін бажано зберігати при температурі не вище +10оС. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Ризогуміну для люпину – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування препарату цієї серії призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ для передпосівної

обробки насіння КВАСОЛІ

ТУ У 24.1-00497360-003:2007

 

Опис препарату. РИЗОГУМІН – біодобриво, що застосовується для бактеризації насіння квасолі з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Rhizobium phaseoli, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки мікроелементів у стартових концентраціях.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій рослини одержують додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Комплексний вплив препарату на продукційний процес квасолі дозволяє рекомендувати його застосування не лише на нових місцях вирощування квасолі. Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

 

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г препарату (3 гектарні норми).

 

Ефективність. Урожайність зерна квасолі при використанні Ризогуміну зростає до 25-30% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

 

Порядок застосування

На одну гектарну норму насіння квасолі витрачається 200 г препарату.

 

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 0,8-1,0 % від маси насіння. Збільшення частки води в суспензії небажане у зв’язку з можливим набуханням і травмуванням насіння.  Наприклад, при нормі висіву насіння квасолі100 кг/га для його бактеризації слід використати одну гектарну дозу препарату (200г) і 0,8-1,0 літри води. Відповідно для бактеризації 1 тонни насіння при цій же нормі висіву використовують 2 кг Ризогуміну (10 га-порцій) та 8-10 л води. Препарат вносять у розраховану кількість води, ретельно перемішують і відразу ж проводять бактеризацію насіння.

 

Бактеризація насіння квасолі Ризогуміном проводиться в день посіву на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

При використанні торф’яної форми препарату важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, аби частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Ризогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння квасолі має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Препарат бажано зберігати при температурі не вище +10о С. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Ризогуміну для квасолі – 6 місяців із дня виготовлення.

 

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ®(торф’яна форма)

для передпосівної обробки насіння нуту

ТУ У 24.1-00497360-003:2007

 

Опис препарату. РИЗОГУМІН – біодобриво, що застосовується для бактеризації насіння нуту з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Mesorhizobium ciceri, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій рослини одержують додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Комплексний вплив препарату на продукційний процес нуту дозволяє рекомендувати його застосування не лише на нових місцях вирощування нуту. Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г препарату (3 гектарні норми).

Ефективність. Урожайність зерна нуту при використанні Ризогуміну зростає до 30-50% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 1-1,5 % від маси насіння. Збільшення частки води в суспензії небажане у зв’язку з можливим набуханням і травмуванням насіння. Для бактеризації 1 тонни насіння використовують 2 кг Ризогуміну та 10-15 л води. Препарат вносять у розраховану кількість води, ретельно перемішують і відразу ж проводять бактеризацію насіння.

Бактеризація насіння сої Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

При використанні торф’яної форми препарату важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, аби частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення Ризогуміну на насіння, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

Бактеризацію також можна здійснювати за використання інших механізмів, які здатні забезпечити якісне перемішування насіння з біопрепаратом (шнекові навантажувачі та ін.).

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування нуту при використанні протруйників.

Застосування протруйників не рекомендується, оскільки їх діючі речовини можуть негативно вплинути на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування нуту при внесенні у ґрунт гербіцидів. Застосування багатьох гербіцидів призводить до фітотоксичної дії на рослини нуту та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах нуту гербіциди необхідно вносити в ґрунт завчасно.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах. Сучасні гербіциди на основі гліфосатів дають можливість ефективного знищення бур’янів, особливо багаторічних, у вегетативній стадії до висіву або появи сходів культурних рослин. У вологому ґрунті гліфосати швидко розкладаються мікроорганізмами до нетоксичних речовин і не виявляють негативного впливу на формування рослинно-бактеріальних симбіозів.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння нуту має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Препарат бажано зберігати при температурі не вище +10о С. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Ризогуміну для нуту – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування препарату цієї серії припиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

Замовити

ІНСТРУКЦІЯ

до застосування РИЗОГУМІНУ®(рідка форма)

для передпосівної обробки насіння нуту

ТУ У 24.1-00497360-003:2007

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння нуту з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить суспензія бульбочкових бактерій нуту Mesorhizobium ciceri (перший компонент) та розчин фізіологічно активних речовин біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях (другий компонент).

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Рідина, розфасована у дві ємності (каністри поліетиленові ємністю 5, 10 л та поліетиленові флакони ємністю 2 л). В одній посудині знаходиться суспензія бульбочкових бактерій нуту M. ciceri (перший компонент); в іншій – розчин фізіологічно активних речовин, мікро- та макроелементів (другий компонент).

Ефективність. Урожайність зерна нуту при використанні Ризогуміну зростає до 30-50% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування

Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння витрачається 200 мл препарату. При цьому змішування складових біодобрива здійснюється безпосередньо перед інокуляцією насіння у співвідношенні 170 мл/га першого компоненту і 30 мл/га другого компоненту.

Перед використанням компоненти препарату збовтують, зливають в одну ємність, додають водогінну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1-1,5 % від маси гектарної дози насіння), перемішують і наносять одним із доступних способів на насіння. Наприклад, для бактеризації
1 тонни насіння використовують 10-15 л води та 2 л Ризогуміну (
1,7 л компоненту №1 та 0,3 л компоненту №2). Використання для цієї процедури прилипачів не обов’язкове, оскільки в препараті містяться речовини полісахаридної природи, які забезпечують надійне утримання бактеріальних клітин на насінні.

При бактеризації слід особливу увагу приділити об’єму застосованої води, оскільки використання її понад рекомендованої кількості може призвести до втрати сипучості насіння та пошкодження його оболонки.

Бактеризація насіння нуту Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування сої при використанні протруйників.

Застосування протруйників не рекомендується, оскільки їх діючі речовини можуть негативно вплинути на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування сої при внесенні у ґрунт гербіцидів. Застосування багатьох гербіцидів призводить до фітотоксичної дії на рослини нуту та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах нуту гербіциди необхідно вносити в ґрунт завчасно.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах. Сучасні гербіциди на основі гліфосатів дають можливість ефективного знищення бур’янів, особливо багаторічних, у вегетативній стадії до висіву або появи сходів культурних рослин. У вологому ґрунті гліфосати швидко розкладаються мікроорганізмами до нетоксичних речовин і не виявляють негативного впливу на формування рослинно-бактеріальних симбіозів.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння нуту має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Ризогумін зберігають у темному прохолодному приміщенні або в холодильній камері за температури 4-8°С не більше трьох тижнів. Підвищення температури зберігання вище +8°С небажане, оскільки може призвести до зменшення терміну придатності біодобрива. Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

 

Замовити