Препарати для зернових культур

 ІНСТРУКЦІЯ 

до застосування ДІАЗОБАКТЕРИНУ®

для передпосівної обробки насіння гречки

посвідчення про державну реєстрацію А 03696

 

Опис препарату. Біопрепарат ДІАЗОБАКТЕРИН являє собою чисту культуру бактерій роду азоспірилум. Препарат підвищує урожай зерна гречки та поліпшує якість одержаної продукції, збільшуючи в ній вміст білка і незамінних амінокислот. Дія біопрепарату комплексна. Він стимулює ріст і розвиток рослин завдяки наявності у ньому біологічно активних сполук, що значно збільшує абсорбційну здатність коренів і, як наслідок, підвищує коефіцієнти використання поживних речовин рослиною. Підсилює активність фіксації молекулярного азоту у кореневій зоні рослин гречки. Крім того, бактеризовані рослини стійкіші до окремих захворювань, що позитивно позначається на фітосанітарному стані агроценозів.

Зовнішній вигляд. ДІАЗОБАКТЕРИН виготовляється у формі рідкого концентрату, який являє собою живильне середовище з розмноженими у ньому клітинами азоспірил. В 1 мл препарату міститься 3-5 млрд. клітин бактерій.

Ефективність. Урожайність гречки від бактеризації збільшується на 15-30 %, вміст незамінних амінокислот на 20-30,2 %.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Спосіб застосування. Обробку насіння здійснюють у день посіву або не пізніше, ніж за добу до посіву. Рекомендована норма витрат препарату: 150-200 мл на 1 гектарну норму насіння, або 0,7-1,0 л на 1 тонну насіння. Препарат розводять у водогінній воді із розрахунку 10 л суспензії на 1 т насіння. Суспензію наносять на насіння та ретельно перемішують. Висівають оброблене насіння у вологий ґрунт. Передпосівну обробку насіння ДІАЗОБАКТЕРИНОМ здійснюють з використанням протруювачів “Мобітокс-Супер”, ПС-10А, ПСШ-5.

Застереження. Здорове насіння можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіння дозволяється використовувати Сульфокарбатіон та Фундазол, які не впливають негативно на ріст та функціональну активність азоспірил.

Не допускати попадання прямих сонячних променів на препарат, приготовлену суспензію та бактеризоване насіння.

Зберігання. Зберігати ДІАЗОБАКТЕРИН потрібно за температури 5-15 С. Термін придатності препарату становить 14 діб.

 

Замовити


ІНСТРУКЦІЯ

до застосування ДІАЗОБАКТЕРИНУ®

для передпосівної обробки насіння озимого жита

посвідчення про державну реєстрацію А 03696

 

Опис препарату. Біопрепарат ДІАЗОБАКТЕРИН являє собою чисту культуру бактерій роду азоспірилум. Препарат підвищує урожай зерна озимого жита та поліпшує якість одержаної продукції, збільшуючи в ній вміст білка і незамінних амінокислот. Дія біопрепарату комплексна. Він стимулює ріст і розвиток рослин завдяки наявності у ньому біологічно активних сполук, що значно збільшує абсорбційну здатність коренів і, як наслідок, підвищує коефіцієнти використання поживних речовин рослиною. Підсилює активність фіксації молекулярного азоту у кореневій зоні рослин жита. Крім того, бактеризовані рослини стійкіші до окремих захворювань, що позитивно позначається на фітосанітарному стані агроценозів.

Зовнішній вигляд. Препарат виготовляється у формі рідкого концентрату, який являє собою живильне середовище з розмноженими у ньому клітинами азоспірил. В 1 мл препарату міститься 3-5 млрд. клітин бактерій.

Ефективність. Урожайність озимого жита від бактеризації збільшується на 12-30%, вміст незамінних амінокислот на 38-40%. Використання ДІАЗОБАКТЕРИНУ замінює внесення 30-45 кг/га мінерального азоту і є екологічно і економічно вигідним.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Способ застосування. Обробку насіння здійснюють у день посіву або не пізніше, ніж за добу до посіву. Рекомендована норма витрат препарату: 150-200 мл на 1 гектарну норму насіння, або 0,7-1,0 л на 1 тонну насіння. Препарат розводять у водогінній воді із розрахунку 10 л суспензії на 1 т насіння. Суспензію наносять на насіння та ретельно перемішують. Висівають оброблене насіння у вологий ґрунт. Передпосівну обробку насіння ДІАЗОБАКТЕРИНОМ здійснюють з використанням протруювачів “Мобітокс-Супер”, ПС-10А, ПСШ-5.

Застереження. Здорове насіння озимого жита можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіння дозволяється використовувати фунгіциди: Вінцит 050 SC, Дерозал, Сульфокарбатіон, Фундазол, які не впливають негативно на ріст та функціональну активність азоспірил.

Не допускати попадання прямих сонячних променів на препарат, приготовлену суспензію та бактеризоване насіння.

Зберігання. Зберігати ДІАЗОБАКТЕРИН потрібно за температури 5-15 ºС. Термін придатності препарату становить14 діб.

Замовити


ІНСТРУКЦІЯ

до застосування МІКРОГУМІНУ®

для передпосівної обробки насіння ячменю ярого вівса та проса

ТУ У 24.1-00497360-007: 2008

посвідчення про державну реєстрацію А 05575

 

Опис препарату. МІКРОГУМІН застосовується для бактеризації насіння ячменю ярого з метою покращення кореневого живлення рослин. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Azospirillum brasilense 410, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях.

Мікрогумін забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активної рослинно-бактеріальної асоціації, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Фізіологічно активні речовини препарату активізують формування генеративних органів, що суттєво впливає на насіннєву продуктивність культури. Бактеризація забезпечує прискорений розвиток вторинної кореневої системи, що значно покращує водний режим рослин в умовах посухи. Препарат збільшує стійкість рослин до захворювань як за рахунок покращення загального імунного стану, так і внаслідок вмісту речовин фунгістатичної дії. Активний розвиток кореневої системи, зростання абсорбуючої здатності коріння і продуктивності фотосинтезу забезпечує збільшення використання діючої речовини з добрив на 20-35%. Це дозволяє відмовитися від відповідної частини добрив без зниження урожайності культури. Сума зазначених функцій сприяє гарантованому приросту урожаю, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г торф’яного препарату (3 га-норми).

Ефективність. Приріст урожайності ячменю ярого від застосування Мікрогуміну становить 15-25% залежно від агрофону, вміст білка при цьому збільшується на 1-2%.

У зв’язку з достовірним впливом препарату на синтез білків, при вирощуванні пивоварних сортів ячменю слід удвічі зменшити норми азотних добрив.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування. На одну гектарну норму насіння ячменю витрачається 200 г препарату. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 2% від маси насіння. Наприклад, при нормі висіву насіння ячменю 200 кг/га для його бактеризації слід використати одну гектарну дозу препарату (200г) і 4 літри води. Відповідно для бактеризації 1 тонни насіння при цій же нормі висіву використовують 1 кг Мікрогуміну та 20 л води.

Бактеризація насіння ячменю Мікрогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього).

1-й спосіб. Гектарну порцію препарату суспендують (розмішують) у відповідній кількості води. Суспензію препарату рівномірно (наприклад, за використання поливалки) наносять на зерно, що завантажують на машину за допомогою шнекових навантажувачів або стрічкових транспортерів. При цьому насіння добре перемішується.

2-й спосіб. Суспензію препарату готують за одну добу до використання. Періодично перемішують, дають можливість відстоятися, після чого фільтрують (можна через складену вдвічі марлю). Одержану рідину, в яку перейшли всі дієві складові препарату, використовують для передпосівної бактеризації в машинах для протруєння насіння типу ПС – 10. Перед використанням їх ретельно очищують від залишків отрутохімікатів і промивають водою.

3-й спосіб. Інокуляція проводиться на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

При використанні торф’яної форми препарату важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, щоб частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Мікрогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

Незалежно від способу бактеризації після обробки насіння потрібно підсушити до сипучого стану (для попередження втрати сипучості і можливого зниження норми висіву).

Застереження

  1. Одночасно із застосуванням препарату недоцільне використання високотоксичних пестицидів, які несумісні з Мікрогуміном (наприклад, Вітавакс-200) і можуть призвести до втрати його активності, проте цілком можливим є його поєднання з низькотоксичними фунгіцидами, наприклад Вега, Гізмо 60, Дерозал, Діксил, Кольчуга, Моріон, Оріус, Раксил, Раксил Ультра FS, Раназол, Тебу 60 МЕ, Тебузан, Фундазол, Хелмсіл.

За необхідності використання високотоксичних фунгіцидів бажано розмежувати в часі протруєння і бактеризацію. Як правило, бактеризацію проводять через 15-20 днів після протруєння насіння, збільшивши дозу Мікрогуміну вдвічі.

  1. При обробці Мікрогуміном протруєного насіння необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту для запобігання отруєння отрутохімікатами.
  2. Оброблене біопрепаратом насіння має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

Протипоказання. Протипоказань до застосування не встановлено. Препарат у рекомендованих дозах не має побічної дії на рослини. Препарат не має токсичної дії на організм людини, тварин, комах (біологічно безпечний).

Зберігання

Препарат бажано зберігати при температурі не вище +10о С. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Мікрогуміну – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН і постачальника.

 

Замовити