Розширене засідання Бюро Північного міжрегіонального наукового центру (МНЦ) НААН, відбулося 30 вересня 2021 року на базі Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки НААН» (головної установи Центру). До складу Північного МНЦ НААН входять регіональні секції Вінницької, Житомирської, Київської, Хмельницької та Чернігівської областей. Основним питанням черги денної було розгляд результатів роботи Центру за останні роки та визначення перспектив діяльності.

В засіданні Бюро взяли участь Президент НААН Ярослав Гадзало, керівництво Північного МНЦ НААН, представники обласних секцій та науковці ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН. Секцію науково-інноваційного розвитку АПК Чернігівської області (головна установа – ІСМАВ НААН) представляли заступник Голови Секції Юрій Халеп – заступник директора ІСМАВ НААН з наукової та інноваційної діяльності (очно) та виконуючий обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Олег Крапивний (он-лайн).

У вступній промові Ярослав Гадзало наголосив, зокрема, на значному науковому потенціалі міжрегіональних наукових центрів НААН, їх важливій ролі у впровадженні наукових розробок у практику сільськогосподарського виробництва, окреслив основні напрями їх роботи та завдання в непростих для вітчизняної науки умовах сьогодення і намітив шляхи удосконалення діяльності.

В основній доповіді виконавчий директор Північного МНЦ НААН Олександр Нечипоренко розповів про результати роботи Центру за останні роки, акцентуючи увагу на наявних проблемах і пропозиціях щодо їх вирішення. Приємно зазначити, що по багатьох напрямах діяльності Центру робота Чернігівської Секції була відзначена однією з найкращих, при цьому доповідач наголошував на великій ролі ІСМАВ НААН в досягненні таких результатів.

Юрій Халеп у своєму виступі розповів про основні результати роботи Секції науково-інноваційного розвитку АПК Чернігівської області, наголосивши на необхідності інтеграції науки, освіти та органів державної влади у впровадженні наукових розробок в аграрне виробництво, продемонструвавши, зокрема, на гарних результатах співпраці ІСМАВ НААН, Відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів і природокористування «Ніжинський агротехнічний інститут», Департаменту агропромислового розвитку та Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації. Також було акцентовано на доцільності використання базових господарств кожної секції Центру для впровадження наукових розробок інших секцій та необхідності консолідації зусиль наукових установ для розроблення маркетингових стратегій протидії комерційним конкурентам у боротьбі за великотоварних сільськогосподарських виробників.

Подальшого розвитку тема результативності співпраці науковців та органів державної влади набула у виступі Олега Крапивного, що він проілюстрував низкою успішних спільних заходів та проектів ІСМАВ НААН та Департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації. Варто відзначити, що Олег Вікторович був єдиним керівником подібних органів, який взяв участь в роботі засідання Бюро.

У заключному слові Голова Північного МНЦ НААН, віце-президент НААН, директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» НААН Юрій Лупенко підвів підсумки роботи засідання та було сформовано пропозиції щодо поліпшення роботи системи міжрегіональних наукових центрів НААН.