7 жовтня 2016 року у с. Дягова Менського району на базі фермерського господарства «Бутенко» відбувся  семінар «Свято кукурудзи».

В семінарі взяли участь представники Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівник Управління агропромислового розвитку Менської райдержадміністрації Григорій Слобода, представники компаній-виробників насіння та представники Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

Семінар був відкритий директором ФГ «Бутенко» Олексієм Бутенко, який власним віршем привітав усіх на Дяговській землі. В офіційній частині заходу директор розповів про своє господарство та представив організаторів заходу. Він зазначив, що кукурудза – одна з головних культур сучасного світового землеробства. Ця культура різностороннього використання і високої врожайності. Одним із визначальних критеріїв в одержанні високих врожаїв кукурудзи є відбір гібридів кукурудзи різних груп стиглості з високим потенціалом урожайності і підвищеною адаптивністю до несприятливих умов відповідної зони вирощування.

– Сьогодні ми зможемо оцінити переваги того чи іншого гібриду на наочному прикладі, – додав господар.

Після відкриття фестивалю учасники семінару перемістилися до демонстраційного поля, де мали можливість побачити на одному агрофоні посіви 72-х гібридів кукурудзи різних насіннєвих компаній та практично дослідити розвиток рослин. Було презентовано посіви кукурудзи різних виробників, зокрема: Pioneer, Monsanto, Syngenta, Euralis, KWS, RAGT, МАЇС. Ці компанії займаються як селекційними, генетичними дослідженнями з розробки гібридів кукурудзи, так і виробництвом та забезпеченням сервісної системи продажу високоякісного насіння кожному партнеру.

Завідуюча  лабораторією екології ґрунтових мікроорганізмів ІСМАВ НААН, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Любов Токмакова розповіла учасникам семінару про мікробіологічний препарат Поліміксобактерин для передпосівної обробки насіння кукурудзи та інших сільськогосподарських культур.

По закінченню семінару, представники компаній-виробників насіння та провідні наукові фахівці галузі надали консультації та відповіли на запитання.