22 березня 2016 року в Сосницькій районній державній адміністрації був проведений семінар для голів місцевих рад та сільгоспвиробників.

В семінарі взяли участь голова районної державної адміністрації Валентин Очередько, який ознайомив присутніх з тематикою семінару, наголосив на актуальності питань, що розглядатимуться, голови місцевих рад, сільгоспвиробники Сосницького району та представники Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН України.

Заступник директора з наукової та інноваційної діяльності, кандидат економічних наук, доцент Анатолій Москаленко, ознайомив присутніх з новітніми розробками вчених Інституту, надав поради щодо їх впровадження та закликав агровиробників до співпраці. Він навів численні приклади високоефективного застосування наукових розробок чернігівських мікробіологів.  Зокрема, в Сосницькому районі активно впроваджують препарати інституту ФГ «Деметра Агро», ТОВ «Прогрес», ФГ «Хутірське».

Головний науковий співробітник, доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН Олександр Бердніков, розповів про особливості догляду за озимими культурами з урахуванням кліматичних умов поточного року. Він підкреслив важливість ранньовесняного підживлення озимих культур. Також він наголосив на необхідності чіткого дотримання технологічних операцій вирощування сільськогосподарських культур.

Завідувач лабораторії землеробства та насінництва ІСМАВ, кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Володимир Бардаков, запропонував слухачам конкурентоспроможне насіння сільськогосподарських культур, акцентуючи увагу присутніх на насінні вівса, жита, люпину та пшениці.

Підводячи підсумки наради, голова райдержадміністрації Валентин Очередько висловив сподівання на подальшу дієву співпрацю аграріїв району з чернігівськими науковцями, звернув увагу керівників сільгосппідприємств на необхідності активнішого застосування в практиці сільськогосподарського виробництва сучасних новітніх розробок науковців ІСМАВ НААНУ.