Сьогодні, 6 листопада, завідувач аспірантури Ірина Коротка взяла участь в Українському форумі якості освіти (UQAF–2023, Ukrainian Quality Assurance Forum), організованому Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти у партнерстві з Західноукраїнським національним університетом (м. Тернопіль), який проходив у змішаному форматі з трансляцією на платформі Zoom. Форум направлений на учасників освітнього процесу: керівників закладів вищої освіти, гарантів освітніх програм, науково-педагогічних/наукових працівників та здобувачів вищої освіти.
Участь у Форумі взяли понад 450 осіб з ВНЗ та наукових установ.
В ході панельної дискусії «Система забезпечення якості вищої освіти в Україні: місія, перспективи, виклики» взяли участь Лілія Гриневич (проректор з науково-педагогічної та міжнародної діяльності Київського університету імені Бориса Грінченка, Михайло Вінницький (заступник міністра освіти і науки України), Ольга Будник (радниця-уповноважена Президента України з питань Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту), Роман Шеремета (ректор-засновник приватного закладу вищої освіти American University Kyiv) та Наталія Стукало (Заступниця голови Національного агентства з оцінювання якості вищої освіти). Під час дискусії Лілія Гриневич наголосила на передумовах створення Національного агентства та його місії в забезпеченні якості вищої освіти. Михайло Вінницький обґрунтував важливість внутрішньої системи якості та головну ідею індивідуальної освітньої траєкторії. Особливу увагу учасників привернуло питання заміни заочної форми здобуття вищої освіти на дистанційну, яка за останні 3 роки зайняла важливе місце при підготовці фахівців.
В ході панельної дискусії «Яке майбутнє у академічної доброчесності в Україні» Олександр Березко (президент Європейської ради аспірантів та молодих дослідників (Eurodoc)), Ярослав Притула (перший проректор Українського католицького університету), Микола Стефанчук (Начальник юридичного відділу державної організації «Національний офіс інтелектуальної власності») обговорили важливість дотримання академічної доброчесності, необхідність введення відповідальності за порушення принципів доброчесності. Розглянули питання застосування штучного інтелекту при аналізі даних та проблемах, які можуть виникати у зв’язку із його використанням. Доповідачі звернули увагу, на важливість дотримання академічності при створенні разових рад зі здобуття ступеня доктора філософії.
Якісна освіта – майбутнє нашої держави! Освіта – це фундамент нації без якої рухатись неможливо!