Сьогодні директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко, заступник директора з наукової роботи Сергій Козар, заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Юрій Халеп та начальник відділу сільськогосподарської мікробіології Віталій Волкогон взяли участь у засіданні Загальних зборів Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, яке пройшло в он-лайн режимі.
На засіданні були розглянуті підсумки діяльності Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН за 2021 р. та основні завдання на перспективу в умовах воєнного стану; обговорено доповідь президента НААН, академіка НААН Ярослава Гадзала «Про підсумки діяльності НААН за 2021 р. та основні завдання на перспективу в умовах воєнного стану»; висвітлено стан виконання Відділенням землеробства, меліорації та механізації рішень Загальних зборів Національної академії аграрних наук України, Президії НААН, бюро Президії НААН за 2019-2021 роки. Схвалено діяльність НААН, Відділення та наукових установ, які входять до нього.
Зазначено, що сьогодні інститути та дослідні господарства працюють в складних умовах воєнного стану, що суттєво впливає на їх роботу: виникають проблеми з науковими кадрами, порушена логістика, матеріальне забезпечення процесу наукової роботи. Окремі інститути і дослідні господарства постраждали від обстрілів російських окупантів, були ними розграбовані.
Відзначено, що наш Інститут має один з найменших обсягів державного фінансування, але в той же час знаходиться на третьому місці по формуванню спеціального фонду за рахунок впровадження наукових розробок у виробництво.
Але незважаючи ні на що, діяльність наукових установ продовжується, і після перемоги України усе, що можливо, буде відновлено.