Наш Інститут спільно з Департаментом агропромислового розвитку Чернігівської ОДА та Громадською організацією «Чернігівська сільськогосподарська дорадча служба» долучився до благодійної акції, ініційованої ТОВ «Євраліс Семенс Україна» для малих фермерських господарств Київської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей, які постраждали від бойових дій. Зміст акції полягає в безоплатній передачі насіннєвого матеріалу кукурудзи та соняшника виробництва ТОВ«Євраліс Семенс Україна» таким господарствам. На першому етапі практичної реалізації проєкту в Чернігівській області Департаментом агропромислового розвитку ЧОДА було організовано збір заявок від фермерів щодо асортименту та кількості насіння, воно було централізовано доставлено та вивантажено на склад Інституту, який знаходиться на території Відділу наукового забезпечення агропромислового виробництва.
На наступному етапі благодійної акції, який почнеться вже наступного дня, відбудеться безпосередня передача насіння фермерам.
Від Інституту участь в організації та проведенні першого етапу взяли заступник директора Інституту з наукової та інноваційної діяльності Юрій Халеп, начальник Відділу наукового забезпечення АПВ Олександр Єгоров, завідувач лабораторії землеробства та насінництва Відділу Володимир Бардаков та працівники Відділу.
Не обійшлося і без пригод. Справа в тому, що, на даний час, пряме автомобільне сполучення між Черніговом та Києвом обривається на чернігівському пішохідному мосту через Десну. Шлях по мосту люди долають пішки, проходячи процедури паспортного контролю. Але в останні дні додалася ще одна перешкода: деснянська повінь «перерізала» дорогу на протилежному від Чернігова березі і вода щогодини прибуває. Тому на зворотному шляху Юрі ю Халепу та представнику Департаменту АПР ЧОДА Василю Жуку довелося вбрід долати озерце шириною метрів двісті. З огляду на прохолодну погоду та ще холодну воду бажаємо нашим колегам не застудитися після таких «освіжаючих» процедур.