В цьому році через теплу безсніжну зиму та жарке літо, достатню кормову базу популяція гризунів зросла у декілька разів, розмножуючись інтенсивніше, ніж зазвичай. Шкодочинні мишоподібні гризуни завдають значних економічних збитків галузі рослинництва, оскільки ними заселені до 45 % площ сільськогосподарських угідь, а кількість колоній мишоподібних гризунів на окремих площах може сягати 150 і більше на гектар!
Мишоподібні гризуни завдають шкоди продовольчим і фуражним фондам, пасовищам, плодоовочівництву, городництву, садівництву та лісництву. Навесні вони знищують сходи ярових та озимих культур, улітку різноманітні кормові та зернові рослини, восени знищують перші озимі сходи та поїдають їх протягом всієї зими, утворюючи під сніговим покривом цілу мережу розгалужених ходів. Місцями широкого поселення мишоподібних гризунів є також поля багаторічних трав, соняшнику, цукрового буряка, тощо.
У боротьбі з гризунами застосовують різні запобіжні та винищувальні заходи, механічний, хімічний і бактеріологічний методи боротьби. Однак в одних випадках ефективність цих заходів не дуже висока, а в інших – не відповідають сучасним санітарним вимогам, оскільки хімічні засоби у 28 % випадків містять фосфід цинку, а у 41 % – бродифакум, які є небезпечними для здоров’я людини та тварин!
В сучасних умовах, коли пріоритетним напрямом у сільськогосподарському виробництві є отримання екологічно чистої продукції, застосування бактеріологічного методу для боротьби зі шкодочинними гризунами є дуже актуальним. Суть його полягає у застосуванні препаратів, створених на основі бактерій, патогенних для гризунів і безпечних для людей, свійських та корисних диких тварин. Цей метод порівняно з іншими має низку переваг:
• його ефективність складає 80–100 %;
• при повторному застосуванні не викликають у гризунів утворення рефлекторно-захисних реакцій;
• застосовувати можна у різноманітних природних і господарських умовах, у будь-яку пору року;
• окупність витрат на застосування бактеріальних препаратів перевищує 60 разів.
Саме такий ефективний бактеріальний препарат АНТИМИШИН розроблено в нашому Інституті, який призначений для боротьби з полівками, мишами (хатньою, курганчиковою, малятко) на посівах зернових культур, ріпаку, багаторічних трав, пасовищах, в оранжереях, парниках, розсадниках плодових і лісових дерев, а також у різних господарських спорудах (гаражах, підвалах, складах тощо). Препарат може бути застосований у будь-яку пору року, навіть взимку, однак краще рано навесні за чисельності понад 10 колоній і пізно восени за наявності 50 колоній на 1 га. АНТИМИШИН для боротьби зі шкодочинними гризунами є безпечним для здоров’я людини та тварин!
Подбайте про збереженість зібраного урожаю та майбутнього з безпечним бактеріальним препаратом АНТИМИШИН!
Детальніше:
Тел.: (04622) 3 20 75, +38(096) 538 25 75, +38(066) 922 83 80
E-mail: ins.ekonomika2017@gmail.com