|

Бібліотека

Наукову бібліотеку Інституту було створено в грудні 1962 року. Початком її організації було придбання особистої наукової бібліотеки академіка М.В. Рево. Збільшення книжкового фонду відбувалося шляхом передачі дублетного фонду з бібліотеки Харківського НДІ вакцин і сироваток ім. Мечникова, обласного бібліотечного колектору та з книжкових магазинів. На даний час основним джерелом комплектування фондів бібліотеки є література, що надходить від інститутів мережі НААН, авторів та періодичні видання із підписки (щороку передплачується близько 20 вітчизняних і зарубіжних наукових видань).

Основними напрямами діяльності бібліотеки ІСМАВ є формування, зберігання та організація раціонального використання документально-інформаційних ресурсів, необхідних для здійснення науково-дослідної діяльності ІСМАВ.

Бібліотека забезпечує співробітників та аспірантів  необхідною інформацією відповідно до профілю Інституту та інформаційних потреб усіх категорій користувачів в галузях землеробства, рослинництва, мікробіології, вірусології, кормовиробництва, ветеринарії та ін.

Комплектується бібліотека книгами, монографіями, журналами, авторефератами, дисертаційними роботами, спеціальною науковою, науково-методичною, технічною, довідковою літературою українською та іноземними мовами.

Фонд рідкісних книг містить праці 19-20 століття: Луї Пастера, Костянтина Гедройца, Василя Омелянського, Ханса Цинссера, Ференца Гутира, Рудольфа Крауса.’

Інформація про нові надходження своєчасно надходить до користувачів. З цією метою в бібліотеці діють виставки «Нові книги» та «Бібліографія в науці».

На 01.12.2021 р. основний фонд бібліотеки становить 39226 прим., з них 16281 прим. – книги, 22945 прим. – періодичні видання.

Бібліотека Інституту знаходиться в упорядкованому приміщенні загальною площею 90 м2. Бібліотечне обслуговування проводиться на абонементі та в читальному залі. Обладнана бібліотека сучасними комп’ютерами для працівників і користувачів, проведений інтернет, є сканер та принтер. З 2021 року в бібліотеці запрацювала автоматизована інформаційно-бібліотечна система “УФД/Бібліотека”.

Гордістю бібліотеки є створення меморіального куточка пам’яті академіка М.В. Рево, засновника Інституту. Офіційне відкриття якого планується в кінці 2021 року.

Дисертації, які знаходяться на зберіганні в бібліотеці ІСМАВ НААН

 

Графік роботи бібліотеки:

Пн-Пт: 8.00 – 17.00

Вихідний день – субота, неділя

Відповідальна за роботу бібліотеки –  Вовк Катерина Олександрівна

Тел. 093-19-04-966

Ел. пошта: vovkatya@ukr.net