Рада молодих вчених

Рада молодих вчених та спеціалістів Інститу сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН була заснована у 1980 році.

Вона створена з метою об’єднання наукової молоді інституту, активізації співпраці, обміну досвідом на спільних засіданнях та наукових конференціях молодих вчених.

До складу ради молодих вчених та спеціалістів входить 31 молодий фахівець віком до 35 років, (з них 5 мають ступінь кандидата наук, 9 навчаються в аспірантурі).

У своїй діяльності Рада молодих вчених керується Положенням, затвердженим директором, що створює організаційно-правові та методичні засади її формування та функціонування. Річне планування, організацію і координацію діяльності Ради молодих вчених здійснює її актив.

 Основними напрямками діяльності Ради молодих вчених є:

–         проведення молодіжних науково-практичних конференцій;

–         проведення конкурсів наукових робіт молодих вчених в галузі ґрунтової мікробіології і вірусології з присудженням премії імені О.О. Берестецького та премії імені М.В. Рево;

–         видання матеріалів наукових конференцій молодих вчених;

–         сприяння формуванню умов для розкриття наукового та творчого потенціалу молоді, а саме:

  • організація семінарів і круглих столів з різних проблем;
  • координація та перевірка готовності аспірантів до звітної сесії;
  • інформування співробітників Інституту про проведення галузевих та науково-практичних конференцій, шкіл, проблемних семінарів, дослідницьких проектів, програм в установах України та за її кордоном;
  • висування кандидатів на здобуття республіканських премій, стипендій і наукових грантів;

–         налагодження та підтримка наукових зв’язків з Радами молодих вчених інших установ;

–         організація екскурсій та турів вихідного дня по визначним місцям України.

В 2015 році Рада відсвяткувала своє «наукове повноліття» – 35 років. За цей час до складу ради увійшли молоді, успішні, енергійні та ініціативні спеціалісти.

Про результативність та ефективність діяльності Ради молодих вчених свідчать її здобутки. За останні 5 років члени РМВ не одноразово ставали переможцями наукових конкурсів.

В 2010 році Бова Тетяна Олександрівна отримала стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених. Цього ж року Агеєв Володимир Олександрович був нагороджений премією ім. М.В. Рево у галузі вірусології і ветеринарної мікробіології.

В 2011 році Крутило Дмитро Валерійович був учасником конкурсу на здобуття премії Президії НААН за кращу наукову доповідь молодого вченого з фундаментальних та прикладних досліджень, де серед конкурсантів зайняв ІІІ місце.

В 2012 році експертна комісія у галузі ґрунтової мікробіології відзначила роботу Чучваги Ірини Григорівни та присудила премію ім. О.О. Берестецького.

В 2013 році Гаценко Мирослава Василівна зайняла І місце серед конкурсантів на відділенні землеробства, меліорації та механізації в конкурсі  на здобуття премії Президії НААН за кращу наукову доповідь молодого вченого.

В 2014 році на здобуття премії Президії НААН була подана робота Чучваги Ірини  Григорівни, яка зайняла  ІІ місце.

Молоді вчені є авторами та співавторами численних статей, практичних і методичних рекомендацій, монографій, патентів України на винаходи та корисні моделі.

Щорічно відбувається організація наукової конференції молодих вчених “Мікробіологія в сучасному сільськогосподарському виробництві”, з метою отримання нових знань, досвіду, налагодження міжнародних та міжрегіональних молодіжних наукових зв’язків. За результатами конференцій видаються збірники матеріалів.

 З 2013 року проводиться інтернет – конференція молодих вчених. З матеріалами конференції та її обговоренням можна ознайомитися на сайті http://www.isgm-rmv.ho.ua/conf.html

Склад ради:

Голова – Кислинська Анна Сергіївна,молодший науковий співробітник лабораторії рослинно-мікробних взаємодій

e-mail : a.s.yovenko@gmail.com

Секретар – Шевченко Любов Анатоліївна , молодший науковий співробітник, лабораторії екології грунтових мікроорганізмів

e-mail :