Рада молодих вчених

Вже 40 років Рада молодих вчених Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН об’єднує талановитих науковців. Діяльність Ради спрямована на підтримку молоді інституту в повсякденних дослідженнях, маленьких кроках згідно запланованими цілями і є командою мрійливих і сміливих вчених. З року в рік молодь інституту проводить різноманітні дослідження в галузі сільськогосподарської мікробіології, апробує отримані результати на міжнародних і всеукраїнських конференціях, публікує власні здобутки в в фахових виданнях та приймає участь в наукових конкурсах.

До складу спілки молодих вчених та спеціалістів Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва входить 16 молодих науковців. Серед них: 3 мають ступінь кандидата наук, 8 навчається в аспірантурі .

У своїй діяльності Рада молодих вчених керується Положенням, затвердженим директором, що створює організаційно-правові та методичні засади її формування та функціонування. Річне планування, організацію і координацію діяльності Ради молодих вчених здійснює її актив.

 Основними напрямками діяльності Ради молодих вчених є:

– проведення молодіжних науково-практичних конференцій;

– проведення конкурсів наукових робіт молодих вчених в галузі ґрунтової мікробіології і вірусології з присудженням премії імені О.О. Берестецького та премії імені М.В. Рево;

– видання матеріалів наукових конференцій молодих вчених;

– сприяння формуванню умов для розкриття наукового та творчого потенціалу молоді, а саме:

  • організація семінарів і круглих столів з різних проблем;
  • координація та перевірка готовності аспірантів до звітної сесії;
  • інформування співробітників Інституту про проведення галузевих та науково-практичних конференцій, шкіл, проблемних семінарів, дослідницьких проектів, програм в установах України та за її кордоном;
  • висування кандидатів на здобуття республіканських премій, стипендій і наукових грантів;

– налагодження та підтримка наукових зв’язків з Радами молодих вчених інших установ;

–  організація екскурсій та турів вихідного дня по визначним місцям України.

Про результативність та ефективність діяльності Ради молодих вчених свідчать її здобутки. За останні 10 років члени РМВ не одноразово ставали переможцями наукових конкурсів.

В 2010 році Бова Тетяна Олександрівна отримала стипендію Кабінету Міністрів України для молодих учених. Цього ж року Агеєв Володимир Олександрович був нагороджений премією ім. М.В. Рево у галузі вірусології і ветеринарної мікробіології.

В 2011 році Крутило Дмитро Валерійович був учасником конкурсу на здобуття премії Президії НААН за кращу наукову доповідь молодого вченого з фундаментальних та прикладних досліджень, де серед конкурсантів зайняв ІІІ місце.

В 2012 році експертна комісія у галузі ґрунтової мікробіології відзначила роботу Чучваги Ірини Григорівни та присудила премію ім. О.О. Берестецького.

В 2013 році Гаценко Мирослава Василівна зайняла І місце серед конкурсантів на відділенні землеробства, меліорації та механізації в конкурсі  на здобуття премії Президії НААН за кращу наукову доповідь молодого вченого.

В 2014 році на здобуття премії Президії НААН була подана робота Чучваги Ірини  Григорівни, яка зайняла  ІІ місце.

В 2016 році Шаховніна Олена Олександрівна була відмічена іменною премією О.О. Берестецького за кращу наукову роботу в галузі мікробіологія.

В 2017 році експертна комісія у галузі ґрунтової мікробіології відзначила роботу Кислинської Анни Сергіївни та присудила премію ім. О.О. Берестецького. Премію ім. М.В. Рево було присуджено Похилько Юрію Миколайовичу.

В 2018 році Кислинська Анна Сергіївна стала номінантом І та учасником ІІ туру конкурсу Президії Національної академії аграрних наук України “За кращу наукову доповідь молодого ученого НААН з фундаментальних та прикладних досліджень». Робота Передерій Марії Григорівни була відзначена премією ім. М. В. Рево. Премію ім. О.О. Берестецького присуджено Цехмістер Ганні Вікторівні.

В 2019 році Анна Сергіївна Кислинська стала лауреатом премії Президента України для молодих вчених. Робота «Хвороби сої: діагностика, біоконтроль, профілактика», авторський колектив Булигіна Т.В., Гнатюк Т.Т., Бойко М.В., Кислинська А.С., підстава: Указ Президента України № 903/2019 від 13.12.2019 «Про присудження премій України для молодих вчених 2019 року»

В 2019-2020 роках на базі Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва активно функціонує новий науково-освітній проєкт «Школа молодих вчених» ініціаторами та співорганізаторами якого стала молодь інституту. Молоді науковці проводять практичні заняття з сільськогосподарської мікробіології та навчають аспірантів і студентів міста Чернігова основам мікробіологічних досліджень.

 

Що року за ініціативи молодих науковців на базі Інституту мікробіології та агропромислового виробництва проводиться науково-практична конференція “Мікробіологія в сучасному сільськогосподарському виробництві”. За результатами конференцій публікуються збірники матеріалів.

Рада молодих вчених запрошує науковців до співпраці та обміну думками 27 – 28 жовтня 2020 року в рамках цьогорічної конференції.

Запрошення ІСМАВ

 

Склад ради:

Голова – Кислинська Анна Сергіївна, к. с-г. н, старший науковий співробітник лабораторії рослинно-мікробних взаємодій

e-mail : a.s.yovenko@gmail.com

Секретар – Шевченко Любов Анатоліївна, к. с-г. н, молодший науковий співробітник, лабораторії екології грунтових мікроорганізмів

e-mail shevchenkolyubov@ukr.net

Заступник голови РМВ – Білоконська Оксана Михайлівна, молодший науковий співробітник лабораторії фізіології мікрорганізмів

e-mail : obilokonska@ukr.net