Голова Ради молодих вчених нашого Інституту Ольга Логоша взяла участь у регіональній зустрічі молодих вчених Чернігівської області із представниками Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України на базі Управління освіти і науки Чернігівської обласної військової адміністрації.
Зустріч була проведена в очному та дистанційному форматі за участі начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОВА – Юрія Музики, голови Ради молодих вчених при Чернігівській ОДА – Антона Сікуна, його заступниці голови Ради молодих вчених при Чернігівській ОДА – Ганни Цехмістер, голови ради молодих учених при МОН – Олесі Ващук, заступниці голови ради молодих учених при МОН – Аліси Сухіх та інших представників рад молодих вчених з наукових установ та ЗВО Чернігівської області.
Кожному учаснику зустрічі за бажанням була надана можливість виступити та розповісти про виклики та проблеми, пов’язані з підтримкою наукової та науково-технічної діяльності в країні, комерціалізацією та впровадженням / масштабуванням розробок в умовах війни.
Ольга Логоша в своєму виступі розповіла про проблему відтоку наукових кадрів з Інституту, зокрема серед молодих вчених, пов’язану з воєнними реаліями та недостатнім фінансуванням установи, а також про проблеми впровадження наукових розробок, які виникли зокрема і внаслідок пошкодження виробничих корпусів під час війни. Голова РМВ ІСМАВ НААН підтримала ідею Олесі Ващук про необхідність створення та функціонування наукових центрів колективного користування, а база Інституту якраз і могла б бути основою для такого центру, наголосивши про важливість впровадження розробок Інституту, зокрема для відновлення родючості ґрунтів в післявоєнній відбудові України.
На зустрічі представниками РМВ при МОН України було презентовано проєкти, спрямовані на підтримку та стимулювання наукової та науково-технічної діяльності молодих вчених.
Дякуємо Управлінню освіти і науки Чернігівської ОВА, Раді молодих вчених при Чернігівській ОДА та Раді молодих вчених при МОН України за організацію регіональної зустрічі молодих вчених Чернігівської області та сподіваємось на подальшу співпрацю.