Усвідомлюючи необхідність об’єднання зусиль заради вирішення екологічних проблем, які існують в державі, 17 навчальних закладів, наукових установ та підприємств екологічного спрямування Полісся України (Житомирський національний агроекологічний університет, Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ, Інститут сільського господарства Полісся НААНУ, Волинська державна сільськогосподарська дослідна станція, Поліська дослідна станція, ТОВ «Органік-мілк», СФГ «Золотий пармен» та ін.) досягли згоди щодо створення Поліського екологічного кластеру. Відповідну угоду вони підписали 27 квітня під час зустрічі в Житомирському національному агроекологічному університеті.

Ректор агроуніверситету Олег Скидан наголосив, що питання про створення Кластеру обговорювалося вже кілька років і, власне, це ініціатива саме науковців, освітян, бізнесменів, які мають відношення до екологічної сфери. В майбутньому, коли вже будуть певні напрацювання, планується, що до Кластеру долучиться Білоруська та Польська сторона і тоді проект стане міжнародним.

Наразі мета створення Кластеру – координація співробітництва у сферах забезпечення якісної підготовки фахівців для сталого розвитку Полісся України, формування спільних екологічних освітніх програм, проведення наукових досліджень, реалізація інноваційних екологічних проектів і програм на основі інтеграції кадрового, наукового, освітнього та виробничого потенціалу учасників.

«Основний принцип цієї угоди – партнерство і взаємодопомога. Кожен учасник Кластеру вже працює у своїй сфері, а зараз ми просто об’єднуємо наші зусилля, аби підтримувати одне одного, допомагати вирішувати питання чи проблеми, організовувати спільні заходи задля покращення екологічної ситуації на Поліссі, – відзначає ректор ЖНАЕУ Олег Скидан. – Ця велика корпоративна структура допоможе активно відстоювати права та інтереси учасників на регіональному та державному рівнях, просувати екологічні ідеї. Таким чином, вагоміше звучатиме голос не просто певного навчального закладу, підприємства, а голос потужної структури, яку ми з вами створюємо спільно. Будемо розвивати Полісся як екологічний регіон країни… Наступні зустрічі проводитимуться в інших регіонах, де є представники Кластеру».

Заступник директора з наукової та інноваційної діяльності ІСМАВ НААНУ Анатолій Москаленко  під час зустрічі відмітив, що створення і реалізація даного проекту давно назріла. Екологічні проблеми, які об’єднують Чернігівську, Житомирську, Волинську, Рівненську та інші області зони Полісся з кожним роком загострюються і потребують вжиття невідкладних заходів по їх вирішенню. Він висловив переконання у гарних перспективах  співпраці учасників Кластеру, які відкриваються в рамках підписання угоди, адже вони об’єдналися не на конкурентній основі доступу до ресурсів і т.і., а на розумінні необхідності спільної роботи при вирішенні екологічних проблем регіонів. Також Анатолій Москаленко наголосив на ролі і місці науковців інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААНУ у створеному Кластері.

На заході також був присутній перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Ширма, який зазначив про цілковиту підтримку цієї ініціативи з боку влади. «Я впевнений, що лише об’єднавши наші зусилля, ми зможемо вирішити екологічні проблеми, які, на жаль, існують в державі»,- сказав Володимир Ширма.