|

Відгуки

Колоша Валерій Петрович,
директор ПСП «Пісківське»
(Чернігівська обл., Бахмацький р-н)

Наше господарство спеціалізується на виробництві молока, висока якість якого залежить у першу чергу від годівлі тварин. З 2012 року заготовляємо силос із використанням закваски, виготовленої ІСМАВ, з 2013 року використовуємо мікробний консервант при сінажуванні. Висока якість силосу та сінажу була підтверджена результатами досліджень спеціалізованих установ різних країн.

Також використовуємо біопрепарат для сої – Ризогумін, який покращує ріст і розвиток рослин. У результаті впливу біопрепарату у 2016 році отримали додатково урожайність 8 ц/га.

Мене дуже радує, що вітчизняні науковці пропонують аграріям препарати, які не поступаються закордонним, а за деякими показниками навіть кращі за них.


Мисник Микола Ілліч,
директор ФСГ «Золотий Пармен»
(Чернігівська обл., Коропський р-н)

Наше господарство займається вирощуванням та виробництвом органічної сільськогосподарської продукції, тому для нас є недопустимим застосування мінеральних добрив та хімічних засобів захисту рослин (гербіцидів, пестицидів та ін.). Препарати Інституту сільськогосподарської мікробіології НААН не тільки захищають рослини, підвищують урожайність, а й покращують якість продукції. Вони затверджені для використання в органічному сільському господарстві згідно зі стандартом з Органічного виробництва та переробки.


Сенько Юрій Михайлович,
директор ПСП “Степанич”
(Семенівський р-н, Чернігівська обл.)

В 2012 році в нашому господарстві вперше застосовували силосну закваску Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН при консервуванні кукурудзяного силосу. І саме за її використання вперше отримали силос, що за хімічними складом та показниками поживності відповідав вимогам першого класу за результатами аналізу ЧФ ДУ “Центрдержродючість”.

Нині з успіхом використовуємо мікробні консерванти Інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва.


Сірий Олександр Віталійович,
голова СФГ «СОВА»
(Харківської обл., Вовчанський р-н)

Там, де в античні часи були великі держави, зараз – пустелі. Тому на сьогодні є актуальним використання біологічних препаратів і вони є необхідним елементом сільськогосподарських технологій в рослинництві.

До того ж на сьогодні світові гіганти-виробники хімічних препаратів для сільського господарства все більше приділяють увагу розробці й виробництву біодобавок.

Я вже більше 10 років використовую в сільськогосподарському виробництві біопрепарати ІСМАВ НААН. Ці препарати дозволяють зменшити внесення хімічних добрив та більш ефективно використовувати потенціал ґрунтів, покращуючи їх родючість. Задоволений препаратами Інституту і рекомендую усім, хто цікавиться подібним. Завдяки їх правильному застосуванню збіль­шується урожайність та зменшується собівартість продукції, при цьому зростає родючість ґрунту – живого організму, завдяки якому земля і родить нам урожай.


Дубінський Олександр Леонідович
головний зоотехнік ДП “ДГ ” Асканійське” АДСДС ІЗЗ НААН”
 (Херсонська обл., Каховський р-н)

Наше дослідне господарство працює з ІСМАВ НААН з 2012 року. За цей час ми використовували і використовуємо силосну закваску, мікробний препарат для сінажування. Препарати підвищують якість та терміни зберігання силосу і сінажу, та і корми краще засвоюються тваринами і позитивно впливають на продуктивність тварин. Ми можемо з впевненістю сказати, що ці вітчизняні препарати дійсно ефективні і нічим не поступаються імпортним. Надалі плануємо співпрацювати з інститутом і рекомендуємо ці препарати іншим господарствам, хто займається скотарством.


Коломієць Микола Олександрович,
голова СФГ “Мрія”
(Полтавська обл., Гребінківський р-н)

СФГ “Мрія” співпрацює з Інститутом понад п’ять років. Використовуємо інокулянт Ризогумін для сої та Поліміксобактерин для обробітку насіння кукурудзи, а також для обробітку посівів по вегетації. Застосування мікробних препаратів показує не тільки суттєве підвищення врожайності, а і покращення якості ґрунтів, що підтверджує їх хімічний аналіз. У наступному році плануємо використання Поліміксобактерину також і на посівах озимої пшениці.

 


Мурач Оксана Миколаїна, 
молодший науковий співробітник відділу рослинництва Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН
(Сумська обл., Сумський р-н)

Інокуляція насіння мікробним препаратом – це невід’ємна частина технології вирощування зернобобових культур. Препарат комплексної дії Ризогумін, виробником якого є Інститут сільськогосподарської мікробіології та АПВ, розпочали вивчати в наукових дослідженнях Інституту сільського господарства Північного Сходу на початку минулого десятиріччя, а практичне застосування в насінницьких посівах з 2014 року. Насіння, оброблене Ризогуміном, сприяло швидкому росту надземної маси з темнішим забарвленням листків та розвитку потужної кореневої системи. При додаткових затратах на придбання препарату 60 грн. на гектарну норму висіву отримано приріст зерна сої 2,1 ц/га з вмістом білка 38,1%, що на 1,3% більше ніж у контролі.

Навіть в умовах градобою бульбочкові бактерії не загинули, а активно розвивалися на коренях рослин сої, сприяючи прискореному відновленню вегетативної та кореневої маси. На період бутонізації інокульовані рослини утворили на коренях у 9 разів більше бульбочок проти 3 од./рослину у контрольному варіанті.


Бехтір Юрій Іванович,
головний агроном ДП «Дослідне господарство «Вирішальне»
(Полтавська обл., Лохвицький р-н)

Придбавши Ризогумін для сої (торф’яна форма) в Інституті сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, ми відчули вплив препарату на ріст і розвиток рослин. А саме: збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, формування розвиненої кореневої системи. В результаті застосування Ризогуміну спостерігається збільшення врожайності та поліпшення якісних показників насіння. ДП «ДГ «Вирішальне» рекомендує для використання вітчизняний інокулянтРизогумін.