Альбобактерин для гірчиці

Ціна: 460 грн./л    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ
ДО ЗАСТОСУВАННЯ АЛЬБОБАКТЕРИНУ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ  ПРОДУКТИВНОСТІ ГІРЧИЦІ ЧОРНОЇ ТА БІЛОЇ 
[ПОСВІДЧЕННЯ про державну реєстрацію мікробного препарату АЛЬБОБАКТЕРИН [Серія А № 03695. Біопрепарат Альбобактерин]

 

АЛЬБОБАКТЕРИН – БІОПРЕПАРАТ (ТУ У 24.1-00497360-005:2009) застосовується для бактеризації насіння гірчиці з метою покрашення фосфорного живлення рослин, захисту від фітопатогенних грибів та підвищення продуктивності.

Характер біологічної дії препарату. Механізм дії препарату пов’язаний із властивістю бактерій Achromobacter album 1122 продукувати органічні кислоти та фермент фосфатазу, що забезпечує розчинення важкорозчинних мінеральних і органічних фосфатів ґрунту, внаслідок чого рослини в процесі свого розвитку одержують додаткове живлення фосфором із ґрунтових резервів, а також продукувати стимулятори росту рослин та вітаміни групи В. Бактерії Aalbum 1122 резистентні до ряду пестицидів, які застосовуються у технологіях вирощування гірчиці.

Сфера застосування – сільське господарство. Застосовується у технологіях вирощування гірчиці шляхом бактеризації насіння.

Біологічна та господарська ефективність. Бактеризація підвищує схожість насіння на 5–12%, зменшує пригнічувальну дію протруйників на проростання та розвиток проростків, покращує фосфорне живлення рослин (дія еквівалентна впливу 15–30 кг д. р. мінеральних фосфорних добрив). Застосування препарату сприяє підвищенню урожайності насіння гірчиці до 20 % зі збільшенням олійності до 5 %.

Спосіб застосування. Розроблено способи бактеризації насіння гірчиці, що включають завчасну обробку Альбобактерином (протягом 2–3 місяців до посіву).

1-й спосібмеханічна бактеризація насіння проводиться робочою сумішшю одночасно з протруєнням його фунгіцидами та інсектицидами в спеціальних машинах (ПС-10 або інших). Роботу з протруєним насінням слід вести в засобах індивідуального захисту згідно чинного законодавства (наприклад, чоботи, респіратор, халат та інше).

2-й спосібручна бактеризація проводиться робочою сумішшю (без протруйників) на відкритому повітрі в тіні. Бажано використовувати ранцевий оприскувач з негайним перемішуванням насіння. Після бактеризації насіння просушується шаром 7–10 см до повiтряно-сухого стану.

Норма витрати препарату Альбобактерину на одну гектарну норму насіння гірчиці складають 60 мл.

РОБОЧА СУМІШ:

Для гектарної норми висіву насіння гірчиці об’єм робочої суміші складає 200 мл, до якої входять захисно-стимулюючі речовини, 60 мл бактеріального препарату, 140 мл води, 2 г NaKMЦ (або аналогічний) попередньо розчинений у воді, яка входить до складу робочої суміші.

Тип упаковки. Каністри поліетиленові ємністю 5 л, 10 л та поліетиленові флакони ємністю 1 л та 2 л. Ємності не герметизують.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом насіння має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

Протипоказання. Протипоказань до застосування не встановлено. Препарат у рекомендованих дозах не має побічної дії на рослини.

Препарат не має токсичної дії на організм людини, тварин, комах, рослин (біологічно безпечний).

Термін зберігання. Препарат зберігають у сухому темному приміщенні, або в холодильній камері за температури +4°С протягом 3 місяців. Підвищення температури зберігання вище +10ºС небажане, оскільки це може призвести до зменшення терміну придатності препарату. Якщо препарат не відповідає вимогам інструкції або виникли ускладнення, застосування препарату цієї серії призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

ЗАМОВИТИ