Біогран (гранули) для овочів

Ціна: 380 грн./кг    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ
до застосування БІОГРАНУ®
(ТУ У 24.1-00497360-006: 2009, посвідчення про державну реєстрацію А 05574)
у технологіях вирощування картоплі, огірків, помідорів і капусти

 

Опис препарату. До складу гранульованого препарату Біограну входить біогумус, виготовлений за спеціальною технологією, яка передбачає підвищене накопичення фізіологічно активних речовин, та агрономічно корисні мікроорганізми. В залежності від виду сільськогосподарської культури в Біограні іммобілізовано бактерії роду Azospirillum (препарат для картоплі) та Azotobacter (препарат для овочевих культур). Фізіологічно активні речовини в біогумусі представлені фітогормонами, гуміновими кислотами, вітамінами, білками, вільними амінокислотами. Крім цього, біогумус містить стартові концентрації макро- і мікроелементів у хелатованій формі. Біопрепарат має багатофункціональний і комплексний вплив на розвиток і формування рослин. Він забезпечує значне збільшення площі асиміляційної поверхні рослин і поглинальної поверхні коріння, що сприяє збільшенню продуктивності процесу фотосинтезу і підсиленню мінерального живлення рослин. Фізіологічно активні речовини препарату сприяють зростанню кількості плодів у огірків та томатів. Препарат збільшує стійкість рослин до захворювань як за рахунок покращення загального імунного стану, так і внаслідок вмісту речовин фунгістатичної та фунгіцидної дії. Активний розвиток кореневої системи, зростання абсорбуючої здатності коріння і продуктивності фотосинтезу забезпечує збільшення використання рослинами діючої речовини з добрив на 20-35%. Незважаючи на підсилене засвоєння поживних речовин рослинами, і зокрема азоту, нітрати не накопичуються в рослинних тканинах, а залучаються до синтезу амінокислот та білків, що значно покращує якість одержуваної продукції. Активізація процесу фотосинтезу у картоплі сприяє більшому запасанню вуглеводів, зокрема крохмалю та аскорбінової кислоти, у бульбах. Поліпшується структура урожаю картоплі – збільшується маса бульб, при цьому нетоварна фракція переходить у товарну. У плодах огірків і томатів також зростає вміст аскорбінової кислоти.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантований приріст урожайності культур, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Зовнішній вигляд. Гранули темно-сірого кольору. Препарат упакований у поліетиленові пакети різної ємності (залежно від потреб) – по 50 г, 100 г, 200 г, 500 г, 1 кг, 3 кг, 5 кг або поліетиленові відра ємністю 10-15 кг.

Ефективність. Урожайність картоплі і томатів при застосуванні Біограну зростає на 15-25%, огірків – на 20-40%, капусти – до 40%. При цьому в продукції зменшується вміст нітратів, які переходять до складу амінокислот і білків, збільшується вміст аскорбінової кислоти та крохмалю у картоплі.

Порядок застосування. У технології вирощування огірків препарат застосовується у співвідношенні 1-2 гранули до однієї насінини. Гранули біодобрива вносять при висіві огірків у ґрунт ближче до насіння.

У технології вирощування капусти і помідорів Біогран застосовують з розрахунку 3 гранули на рослину. При висадці розсади капусти і помідорів препарат вносять безпосередньо в лунки.

У технології вирощування картоплі препарат використовують із розрахунку
5 гранул на рослину. При посадці картоплі гранули препарату також вносять у лунки або борозни.

Особливості вирощування культур при цьому не змінюються, а внесення препарату є лише додатковим технологічним елементом. Оскільки застосування Біограну в більшій мірі розраховане на присадибні ділянки, технологія механізованого внесення на сьогодні не розроблена. Проте за необхідності використання біодобрива на великій площі для його внесення можливе застосування наявної техніки, яка забезпечує точне внесення. Альтернативним варіантом може бути також попереднє розчинення препарату у воді
(за 1-5 діб) і застосування отриманої суспензії для поливу розсади, замочування насіння чи обприскування бульб перед посадкою. В останньому випадку суспензію фільтрують через складену вдвоє марлю для запобігання забруднення форсунок обприскувача.

Застереження. Препарат не повинен піддаватися дії прямих сонячних променів через можливість загибелі бактеріальних клітин у ньому.

Ефективність препарату не знижується при застосуванні хімічних засобів у технології вирощування культур, проте в цьому разі необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту для запобігання отруєння отрутохімікатами.

Протипоказання

Протипоказань до застосування не встановлено. Препарат у рекомендованих дозах не має побічної дії на рослини. Препарат не має токсичної дії на організм людини, тварин, комах (біологічно безпечний).

Зберігання

Біогран бажано зберігати при температурі не вище +10°С. Термін придатності препарату за вказаних умов складає 6 місяців. Дозволено зберігання за температури 20±5оС, що гарантує збереження властивостей препарату, заявлених в сертифікаті якості, протягом 4-х місяців.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН і постачальника.

ЗАМОВИТИ