Мікрогумін (торф’яний)

Ціна: 290 грн./кг    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ
до застосування МІКРОГУМІНУ®
для передпосівної обробки насіння ячменю ярого вівса та проса
ТУ У 24.1-00497360-007: 2008
                                                посвідчення про державну реєстрацію А 05575

Опис препарату. МІКРОГУМІН застосовується для бактеризації насіння ячменю ярого з метою покращення кореневого живлення рослин. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Azospirillum brasilense 410, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях.

Мікрогумін забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активної рослинно-бактеріальної асоціації, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Фізіологічно активні речовини препарату активізують формування генеративних органів, що суттєво впливає на насіннєву продуктивність культури. Бактеризація забезпечує прискорений розвиток вторинної кореневої системи, що значно покращує водний режим рослин в умовах посухи. Препарат збільшує стійкість рослин до захворювань як за рахунок покращення загального імунного стану, так і внаслідок вмісту речовин фунгістатичної дії. Активний розвиток кореневої системи, зростання абсорбуючої здатності коріння і продуктивності фотосинтезу забезпечує збільшення використання діючої речовини з добрив на 20-35%. Це дозволяє відмовитися від відповідної частини добрив без зниження урожайності культури. Сума зазначених функцій сприяє гарантованому приросту урожаю, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г торф’яного препарату (3 га-норми).

Ефективність. Приріст урожайності ячменю ярого від застосування Мікрогуміну становить 15-25% залежно від агрофону, вміст білка при цьому збільшується на 1-2%.

У зв’язку з достовірним впливом препарату на синтез білків, при вирощуванні пивоварних сортів ячменю слід удвічі зменшити норми азотних добрив.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування. На одну гектарну норму насіння ячменю витрачається 200 г препарату. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 2% від маси насіння. Наприклад, при нормі висіву насіння ячменю 200 кг/га для його бактеризації слід використати одну гектарну дозу препарату (200г) і 4 літри водиВідповідно для бактеризації 1 тонни насіння при цій же нормі висіву використовують 1 кг Мікрогуміну та 20 л води.

Бактеризація насіння ячменю Мікрогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього).

1-й спосіб. Гектарну порцію препарату суспендують (розмішують) у відповідній кількості води. Суспензію препарату рівномірно (наприклад, за використання поливалки) наносять на зерно, що завантажують на машину за допомогою шнекових навантажувачів або стрічкових транспортерів. При цьому насіння добре перемішується.

2-й спосіб. Суспензію препарату готують за одну добу до використання. Періодично перемішують, дають можливість відстоятися, після чого фільтрують (можна через складену вдвічі марлю). Одержану рідину, в яку перейшли всі дієві складові препарату, використовують для передпосівної бактеризації в машинах для протруєння насіння типу ПС – 10. Перед використанням їх ретельно очищують від залишків отрутохімікатів і промивають водою.

3-й спосіб. Інокуляція проводиться на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

При використанні торф’яної форми препарату важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, щоб частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Мікрогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

Незалежно від способу бактеризації після обробки насіння потрібно підсушити до сипучого стану (для попередження втрати сипучості і можливого зниження норми висіву).

Застереження

  1. Одночасно із застосуванням препарату недоцільне використання високотоксичних пестицидів, які несумісні з Мікрогуміном (наприклад, Вітавакс-200) і можуть призвести до втрати його активності, проте цілком можливим є його поєднання з низькотоксичними фунгіцидами, наприклад Вега, Гізмо 60, Дерозал, Діксил, Кольчуга, Моріон, Оріус, Раксил, Раксил Ультра FS, Раназол, Тебу 60 МЕ, Тебузан, Фундазол, Хелмсіл.

За необхідності використання високотоксичних фунгіцидів бажано розмежувати в часі протруєння і бактеризацію. Як правило, бактеризацію проводять через 15-20 днів після протруєння насіння, збільшивши дозу Мікрогуміну вдвічі.

  1. При обробці Мікрогуміном протруєного насіння необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту для запобігання отруєння отрутохімікатами.
  2. Оброблене біопрепаратом насіння має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

Протипоказання. Протипоказань до застосування не встановлено. Препарат у рекомендованих дозах не має побічної дії на рослини. Препарат не має токсичної дії на організм людини, тварин, комах (біологічно безпечний).

Зберігання

Препарат бажано зберігати при температурі не вище +10о С. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Мікрогуміну – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН і постачальника.

ЗАМОВИТИ