|

Ризобофіт для сочевиці і бобових трав

Ціна: 354 грн./кг    Замовити

 

Ризобофіт – мікробний препарат, який застосовується для бактеризації насіння бобових культур (сочевиці) і бобових трав (люцерни, конюшини, козлятника) з метою збільшення врожайності.

Мікробний препарату виготовляється в двох формах – рідка і порошкоподібна. Рідкий препарат – це живильне середовище з розмноженими в ньому клітинами ризобій. В 1 мл препарату міститься 3-5 млрд. клітин бактерій. Порошкоподібний препарат – це спеціально підготовленого торфу з розмноженими в ньому бульбочковими бактеріями. В 1 г порошкоподібного препарату міститься 2-5 млрд. клітин ризобій.

Біологічна дія.

Препарат забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню азотфіксуючої бобово-ризобиального симбіозу. Завдяки клубеньковым бактеріям бобові рослини збагачують ґрунт біологічним азотом, нагромаджуючи від 60 до 300 кг азоту на гектар в рік.

Для кожного виду бобових рослин Ризобофіт виготовляється окремо. Препарат можна використовувати лише під ту культуру, для якої він призначений (назва культури вказується на етикетці).

Ефективність.

Врожайність бобових культур (сочевиці) і бобових трав (люцерни, конюшини, козлятника) при використанні Ризобофіту збільшується на 15-40% залежно від виду бобової культури і вмісту в ґрунті бульбочкових бактерій

Спосіб застосування та дози.

Для обробки 1 тонни насіння сочевиці необхідно 1,7 л препарату, для 1 тонни насіння люцерни і конюшини – 10 л, козлятника – 7 л.

Перед використанням препарат збовтують, додають водопровідну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1 – 1,5% від маси насіння), перемішують і наносять одним з доступних способів на насіння. Препарат вносять в розраховану кількість води, ретельно перемішують і відразу ж проводять бактеризацию насіння в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу Мотибокс-Супер, ПС-10А, ПСШ-5.

Ризобофіт дозволено використовувати з фунгіцидами Максим XL 035 FS, Фундазол, Вітавакс-200ФФ, Байтан, Барвистин, які застосовуються за 7-10 діб до бактеризації насіння, при цьому дозу препарату необхідно збільшити в 2 рази. Застосування гербіцидів призводить до фитотоксическому впливу на рослини і затримці формування бобово-ризобиального симбіозу, тому їх необхідно вносити в ґрунт заздалегідь.

Запобіжні заходи.

Не допускати потрапляння прямих сонячних променів на препарат, приготовану суспензію і бактеризованные насіння.

Зберігання.

Термін зберігання 14 діб. Мінімальна температура зберігання 4 град. Максимальна температура зберігання 8 град.

ЗАМОВИТИ