Ризогумін (рідкий) для гороху

Ціна: 410 грн./л    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ 

до застосування РИЗОГУМІНУ® (рідка форма) для передпосівної обробки насіння гороху

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння гороху з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить суспензія бульбочкових бактерій гороху Rhizobium leguminosarum 31 (перший компонент) та розчин фізіологічно активних речовин біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях (другий компонент).

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Рідина, розфасована у дві ємності (каністри поліетиленові ємністю 5, 10 л та поліетиленові флакони ємністю 2 л). В одній посудині знаходиться суспензія бульбочкових бактерій гороху R. leguminosarum 31 (перший компонент); в іншій – розчин фізіологічно активних речовин, мікро- та макроелементів (другий компонент). Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.

Ефективність. Урожайність гороху при бактеризації Ризогуміном зростає на 15-25%, при цьому збільшується вміст білка в зерні.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння гороху витрачається 150 мл Ризогуміну (на 1 т насіння – 500 мл). При цьому змішування складових біодобрива здійснюється безпосередньо перед інокуляцією насіння у співвідношенні 4:1: чотири частини (120 мл/га) першого компоненту і одна частина (30 мл/га) другого компоненту (при обробці 1 тонни насіння це становить 400 мл компоненту №1 та 100 мл компоненту №2).

Перед використанням компоненти препарату збовтують, зливають в одну ємність, додають водогінну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1 – 1,5% від маси гектарної дози насіння), перемішують і наносять одним із доступних способів на насіння. ). Наприклад, для бактеризації 300 кг насіння гороху слід використати 3 – 4,5 л води Використання для цієї процедури прилипачів не обов’язкове, оскільки в препараті містяться речовини полісахаридної природи, які забезпечують надійне утримання бактеріальних клітин на насінні.

При бактеризації слід особливу увагу приділити об’єму застосованої води, оскільки використання її понад рекомендованої кількості може призвести до втрати сипучості насіння та пошкодження його оболонки.

Бактеризація насіння гороху Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування гороху при використанні протруйників.

Здорове насіння можна не протруювати, а у разі необхідності протруєння насіннєвого матеріалу дозволяється використовувати наступні фунгіциди: Максим XL 035 FS, Фундазол, Вітавакс-200ФФ. При цьому протруйник застосовується за 7-10 діб до бактеризації насіння. У разі одночасного застосування фунгіцидів із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Застосування таких протруйників як Вінцит 050 CS, Колосаль, Ламардор 400 FS не рекомендується, оскільки діючі речовини цих фунгіцидів негативно впливають на життєздатність та функціональну активність клітин бульбочкових бактерій гороху.

Застосування Ризогуміну у технологіях вирощування гороху при внесенні у ґрунт гербіцидів. Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж гербіцидів, які застосовуються по вегетуючих рослинах.

Використання гербіцидів Гезагард 500 FW, Пірат, ДуалХарнес призводить до фітотоксичної дії на рослини гороху та затримки формування бобово-ризобіального симбіозу. Тому при використанні Ризогуміну в посівах гороху гербіциди необхідно вносити в ґрунт завчасно (за 7 – 10 діб до посіву) або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння гороху має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

Зберігання. Препарат зберігають у темному приміщенні або в холодильній камері за температури не вище 10°С не більше 14 – 20 днів. Підвищення температури зберігання вище +10°С небажане, оскільки може призвести до зменшення терміну придатності біодобрива. Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

ЗАМОВИТИ