Ризогумін (рідкий) для люпину

Ціна: 410 грн./л    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ
до застосування РИЗОГУМІНУ® (рідка форма) для передпосівної обробки насіння люпину
ТУ У 24.1-00497360-003:2007

 

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння люпину з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить бактеріальна суспензія бульбочкових бактерій люпину Rhizobium lupini 367(перший компонент) та розчин фізіологічно активних речовин біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях (другий компонент).

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій культура одержує додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні люпину на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Рідина, розфасована у дві ємності (поліетиленові каністри або флакони ємністю 1, 2, 5, 10 л). В одній посудині знаходиться суспензія бульбочкових бактерій люпину R. lupini 367(перший компонент); в іншій – розчин фізіологічно активних речовин, мікро- та макроелементів (другий компонент).

Ефективність. Урожайність зерна люпину при використанні Ризогуміну зростає до 30-50% при вирощуванні культури на нових місцях і до 20-25% за щільної аборигенної популяції бульбочкових бактерій у ґрунті.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування

Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. На одну гектарну норму насіння люпину витрачається 120 мл препарату (на 1 тонну насіння – 600 мл). При цьому змішування складових біодобрива здійснюється безпосередньо перед інокуляцією насіння у співвідношенні 3:1: три частини (90 мл/га) першого компоненту і одна частина (30 мл/га) другого компоненту (при обробці 1 тонни насіння це складає 450 мл компоненту №1 та 150 мл компоненту №2).

Перед використанням компоненти препарату збовтують, зливають в одну ємність, додають водогінну воду, яка не містить хлору (з розрахунку 1% від маси насіння; наприклад, для бактеризації
1 тонни насіння використовують 10 л води)
, перемішують і наносять одним із доступних способів на насіння. Використання для цієї процедури прилипачів не обов’язкове, оскільки в препараті містяться речовини полісахаридної природи, які забезпечують надійне утримання бактеріальних клітин на насінні.

При бактеризації слід особливу увагу приділити об’єму застосованої води, оскільки використання її понад рекомендованої кількості може призвести до втрати сипучості насіння та пошкодження його оболонки.

Бактеризація насіння люпину Ризогуміном проводиться в день посіву (або за 1-2 дні до нього) на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Застереження. Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння люпину має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

За можливості необхідно зменшити негативну дію агрохімікатів на взаємодію рослин з бактеріями. Здорове насіння можна не протруювати, а за необхідності слід застосувати Фундазол, проводячи протруєння завчасно (за 7-10 днів до бактеризації). У разі одночасного застосування фунгіциду із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж страхових. У разі використання ґрунтових гербіцидів їх необхідно вносити в ґрунт за 7 – 10 діб до посіву (для зниження їх токсичної дії), або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Зберігання. Ризогумін зберігають у темному приміщенні або в холодильній камері за температури не вище 10°С не більше 14 – 20 днів. Підвищення температури зберігання вище +10°С небажане, оскільки може призвести до зменшення терміну придатності біодобрива. Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування його призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

ЗАМОВИТИ