Ризогумін (торф’яний) для люпину

Ціна: 380 грн./кг    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ
до застосування РИЗОГУМІНУ® (торф’яна форма) для передпосівної обробки насіння люпину 

Опис препарату. РИЗОГУМІН застосовується для бактеризації насіння люпину з метою покращення азотного живлення рослин, підвищення продуктивності культури. До складу препарату входить спеціально підготовлений торф із розмноженими в ньому бактеріальними клітинами Rhizobium lupini 367а, фізіологічно активні речовини біологічного походження (ауксини, цитокініни, амінокислоти, гумінові кислоти), мікроелементи в хелатованій формі та сполуки макроелементів у стартових концентраціях.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст і розвиток рослин. Забезпечує збільшення польової схожості і енергії проростання насіння, сприяє формуванню розвиненої кореневої системи і активного рослинно-бактеріального азотфіксувального симбіозу, інтенсифікує процес фотосинтезу у рослин. Завдяки цьому інокульовані рослини мають збільшену площу асиміляційної поверхні як коріння, так і наземної маси, що впливає на засвоєння поживних речовин. Крім цього, внаслідок активної діяльності інтродукованих бактерій рослини одержують додаткове азотне та фосфорне живлення. Препарат активно впливає на формування генеративних органів, що сприяє суттєвому зростанню насіннєвої продуктивності культури.

Сума зазначених функцій забезпечує гарантоване достовірне зростання урожайності, а одержана продукція має поліпшені якісні параметри.

Достовірний ефект інокуляції забезпечується і при вирощуванні культури на ґрунтах з високою щільністю популяцій аборигенних бульбочкових бактерій.

Зовнішній вигляд. Поліетиленові пакети, які містять 600 г торф’яного препарату (3 га-норми).

Ефективність. Інокуляція насіння Ризогуміном забезпечує приріст урожаю зерна люпину на 10-18%, при цьому збільшується вміст білка в зерні.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції із застосування.

Порядок застосування. Препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння. Бактеризація проводиться в день посіву або за 1-2 дні до нього. На одну гектарну норму насіння витрачається 200 г препарату.

Приготування суспензії препарату для обробки насіння. Для обробки насіння препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 1 % від маси насіння. Збільшення частки води в суспензії небажане у зв’язку з можливим набуханням і травмуванням насіння. Наприклад, якщо норма висіву люпину складає
200 кг/га, то для бактеризації такої кількості насіння слід використати 2 л води і 200 г біопрепарату (відповідно для 1 тонни насіння – 10 л води і 1 кг біопрепарату).

Способи обробки насіннєвого матеріалу.

Отриману суспензію препарату наносять одним із доступних способів на насіння.

1-й спосіб. Насіння розмішують на брезенті або на асфальтованій площадці, зволожують суспензією та перемішують за допомогою лопат.

2-й спосіб. Суспензію препарату рівномірно (наприклад, використовуючи поливалку) наносять на зерно, що завантажується на машину за допомогою шнекових навантажувачів або стрічкових транспортерів. При цьому насіння добре перемішується.

Для рівномірного нанесення препарату на насіння можна використовувати також бетонозмішувачі.

3-й спосіб. Бактеризацію насіння проводять на машинах типу ПК-20 Супер, ПКС-20 Супер, ПК-20-02 Супер аналогічно протруєнню згідно з інструкцією до машини. Попередньо машину слід ретельно очистити від залишків протруйників.

Важливо врахувати, що для початку роботи в ємності (баку) машини повинна бути рідина (не менше 10 л) для забезпечення «запуску» механізму перемішування робочої суміші відцентровим насосом. З цією метою потрібно приготувати робочу суміш та, перемішуючи суспензію підручним засобом, залити її у ємність протруювача і відразу увімкнути механізм перемішування, аби частинки торфу не випали в осад та не порушили циркуляцію суспензії у системі подачі робочого розчину до насіння. Щоб витримати норму нанесення на насіння Ризогуміну, необхідно розрахувати і виставити на протруювачі показники швидкості потоку насіння, дозування і подачі суспензії препарату. Поступово додавати у бак протруювача по 10 л ретельно перемішаної суспензії препарату. Не слід наливати у бак понад 30 л суспензії, щоб не порушити рівномірне перемішування частинок торфу відцентровим насосом.

4-й спосіб. Суспензію препарату готують за одну добу до використання. Періодично перемішують, дають можливість суспензії відстоятись, після чого фільтрують (можна через складену вдвічі марлю). Одержану рідину, в яку перейшли всі дієві складові препарату, використовують для передпосівної бактеризації в машинах для протруєння насіння типу ПС-10. Обробка проводиться аналогічно протруєнню згідно інструкції для машини.

Незалежно від способу бактеризації, після обробки насіння потрібно підсушити до сипучого стану (для попередження втрати сипучості і можливого зниження норми висіву).

Застереження

Оброблене мікробним препаратом Ризогуміном насіння люпину має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження життєздатності бактерій.

За можливості необхідно зменшити негативну дію агрохімікатів на взаємодію рослин з бактеріями. Здорове насіння можна не протруювати, а за необхідності слід застосувати Фундазол, проводячи протруєння завчасно (за 7-10 днів до бактеризації). У разі одночасного застосування фунгіциду із бактеризацією дозу Ризогуміну рекомендується збільшити вдвічі.

Оскільки перші етапи взаємодії бактерій з рослинами найуразливіші до впливу пестицидів, то використання ґрунтових гербіцидів небезпечніше, ніж страхових. У разі використання ґрунтових гербіцидів їх необхідно вносити в ґрунт за 7 – 10 діб до посіву (для зниження їх токсичної дії), або після висівання інокульованого насіння. Технологічні процеси при цьому проходять у такому порядку: сівба, коткування, внесення гербіциду з його одночасним загортанням легкими боронами.

Оброблене біопрепаратом насіння має бути захищеним від попадання прямого сонячного проміння для збереження бактерій.

Зберігання. Ризогумін бажано зберігати при температурі не вище +10оС. Вища температура може призвести до зменшення терміну придатності біопрепарату.

Термін придатності Ризогуміну для люпину – 6 місяців із дня виготовлення.

Якщо препарат не відповідає вимогам сертифікату або виникли інші ускладнення, застосування препарату цієї серії призупиняють і повідомляють Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН та постачальника.

ЗАМОВИТИ