Біофунгіцид Хетомік

Ціна: 850 грн./кг    Замовити

 

ІНСТРУКЦІЯ
до застосування препарату біологічного Хетоміка для передпосівної обробки насіння сільськогосподарських культур
(ТУ У 20.1-00497360-008:2013)

Опис препарату. Біофунгіцид Хетомік розроблено на основі гриба-антагоніста з роду хетомій і застосовується для поліпшення живлення рослин та захисту від збудників кореневих хвороб: кореневі гнилі зернових і зернобобових культур; сіра та біла гнилі гороху, сої, соняшнику, овочевих культур; фузаріоз і фузаріозне в’янення гороху, сої, люпину, льону, багаторічних трав, овочевих культур; фузаріозна гниль і коренеїд цукрових буряків; звичайна і срібляста парша картоплі; ризоктоніоз картоплі та овочевих культур.

Вплив Хетоміка на рослини багатофункціональний. Біоагент препарату гриб-антагоніст активно колонізує кореневу систему та обмежує розвиток фітопатогенних грибів-збудників кореневих гнилей сільськогосподарських культур. Крім живої культури гриба біофунгіцид містить фітогормональні речовини, які за характером дії на рослини відносяться до ауксинів, гіберелінів і брасиностероїдів, а також арахідонову кислоту, яка є біогенним еліситором, що індукує системну імунну відповідь рослин на дію патогенів і несприятливих екологічних чинників.

Зовнішній вигляд. Біопрепарат являє собою порошок коричневого кольору, один грам якого містить 1,0-1,2 мільярда спор.

Ефективність. При застосуванні препарату врожайність озимої пшениці підвищується на 15-20, ярого ячменю – на 20-30, люпину жовтого  – на 15-22, сої  – на 15-18, томатів – на 30, цукрових буряків і картоплі – на 15-20 відсотків.

УВАГА! Ефективність препарату досягається лише за умови дотримання інструкції до застосування.

Спосіб застосування. Препарат застосовують для передпосівної обробки насіння, вегетуючих рослин або внесення в ґрунт разом з органічними речовинами (гноєм, соломою тощо).

Оптимальна норма витрат препарату для зернових і зернобобових культур становить 1,0-1,2 кг на 1 т насіння. На зволожене водою насіння (1% води від маси насіння) нанести розрахункову кількість препарату.

Кращий результат можна отримати, якщо замість води використати екстракт Хетоміка. Для цього обробку насіння проводять у два етапи. Спочатку відбирають від розрахованої норми 250-300 г препарату, вносять його в посудину ємністю 15-20 л і заливають 11 л води. Суміш періодично перемішують протягом 60-90 хвилин, потім відфільтровують крізь 2-3 шари марлі. Екстракт використовують для обробки насіння з розрахунку 10-11 л на 1т. На зволожене екстрактом насіння наносять препарат у кількості, що залишилась від розрахункової норми.

Для обробки насіння соняшнику оптимальною є норма витрат препарату 2,0-2,2 кг на 1 т насіння. На зволожене водою насіння (1% води від маси насіння) нанести розрахункову кількість препарату.

Більший ефект від застосування Хетоміка можна одержати, якщо замість води використати екстракт препарату.

Для цього обробку насіння соняшнику проводять у два етапи. На першому етапі відбирають від розрахованої норми 250-300 г препарату, вносять його в посудину і заливають 12 л води. Суміш періодично перемішувати протягом 60-90 хвилин, потім відфільтровують крізь 2-3 шари марлі. Екстракт використовують для обробки насіння з розрахунку 10 л на 1 т. На зволожене екстрактом насіння наносять решту препарату.

Для обробки бульб картоплі оптимальна норма витрат препарату становить 400-450  г на 1 т насінної картоплі. Наважку 400-450 г препарату помістити в змішувальну ємність, налити 25-30 л води і періодично перемішувати протягом 60-90 хвилин. Після цього суспензію препарату нанести на бульби насінної картоплі.

Для обробки розсади овочевих культур потрібно приготувати суспензію препарату. Для цього наважку 40-50 г препарату помістити в змішувальну ємність, налити 1 л води і періодично перемішувати протягом 60-90 хвилин. У приготовлену суспензію внести натрієву сіль карбоксиметилцелюлози (NaКМЦ) технічну з розрахунку 20 г на 1 л суспензії. Корені розсади обробляти приготовленою суспензію перед висадженням.

Для обробки живців і саджанців хмелю, винограду, плодових культур та ягідників потрібно приготувати суспензію препарату із розрахунку 40-50 г на 1 л води. Для цього розраховану наважку препарату помістити у змішувальну ємність і ретельно перемішати. Нижні кінці живців і кореневу систему саджанців обробляти способом занурювання у ретельно перемішану суспензію препарату на 30-60 хв.

Передпосівну обробку насіння зернових, зернобобових культур і соняшнику препаратом здійснюють з використанням протруювачів “Мобітокс-Супер”, ПС-10А, ПСШ-5 або бетономішалки. Для обробки бульб картоплі можна використати протруювач ПСК-20.

Застереження. Обробку насіння можна здійснювати у день сівби або не пізніше, ніж за 2 доби до сівби.

Не допускати попадання прямих сонячних променів на препарат, приготовлений розчин та оброблений матеріал.

Зберігання. Зберігати препарат потрібно в сухому приміщенні за температури 3-25 °С. Термін придатності препарату становить 1,5-2 роки.

Замовити