|

Біофунгіцид Хетомік

Ціна: 996 грн./кг    Замовити

 

Хетомік – біологічний препарат на основі гриба-антагоніста з роду хетомій. Застосовується для поліпшення росту, розвитку і захисту сільськогосподарських культур від збудників кореневих хвороб: кореневі гнилі зернових і зернобобових культур; сіра і біла гнилі гороху, сої, соняшнику, овочевих культур; фузаріоз і фузаріозне в’янення гороху, сої, люпину, льону, багаторічних трав, овочевих культур; фузаріозна гниль і корнеїд цукрових буряків; звичайна і срібляста парша картоплі; ризоктоніоз картоплі та овочевих культур.

Біопрепарат являє собою порошок коричневого кольору, один грам якого містить 1,0-1,2 мільярда сумкоспор гриба.

Препарат Хетомік володіє істотними перевагами перед хімічними засобами. При його використанні забезпечується надійний захист рослин протягом всього періоду вегетації, не виникають стійкі форми патогенів, не забруднюється навколишнє середовище.

Біологічна дія.

Біопрепарат має багатофункціональний вплив на ріст рослин. Біоагент препарату гриб-антагоніст активно колонізує кореневу систему і обмежує розвиток фітопатогенних грибів-збудників кореневих гнилей сільськогосподарських культур. Крім живої культури гриба препарат містить фітогормональні речовини, які за характером дії на рослини відносяться до  ауксинів, гіберелінів і брасиностероїдів, а також арахідонову кислоту, яка є біогенним еліситором, що індукує системну імунну відповідь рослин на дію патогенів і несприятливих екологічних чинників.

Ефективність.

Використання препарату збільшує урожайність озимої пшениці на 15-20%, ярої пшениці – на 25-30%, ярого ячменю – на 20-30%, жовтого люпину – на 15-22%, люпину білого – на 15-25%, сої – на 15-18%, томатів – на 30%, цукрових буряків і картоплі – на 15-20%, соняшнику – на 15-25%.

Спосіб застосування та дози.

Оптимальна норма витрати препарату для зернових і зернобобових культур становить 1,0-1,2 кг на 1 т насіння, для соняшнику – 2,0-2,2 кг на 1 т насіння, для обробки бульб картоплі – 400-450 г на 1 т насіннєвої картоплі, для обробки розсади овочевих культур, живців і саджанців хмелю, винограду, плодових, культур і ягідників використовують суспензію препарату з розрахунку 40-50 г на 1 л води.

Препарат застосовують для передпосівної обробки насіння, вегетуючих рослин або внесення в ґрунт разом з органічними речовинами (гноєм, соломою тощо). Для цього препарат суспендують у водогінній воді, яка не містить хлору. Оптимальна кількість води не повинна перевищувати 1% від маси насіння. Препарат вносять в розраховану кількість води, ретельно перемішують і проводять бактеризацію. Передпосівну обробку насіння зернових, зернобобових культур і соняшнику препаратом здійснюють з використанням протруювачів Мобітокс-Супер, ПС-10А, ПСШ-5 або бетономішалки. Для обробки бульб картоплі можна використати протруювач ПСК-2

Запобіжні заходи.

Не допускати потрапляння прямих сонячних променів на препарат, приготовану суспензію і бактеризоване насіння.

Зберігання

Термін зберігання 24 місяці. Мінімальна температура зберігання 3 град. Максимальна температура зберігання 25 град.

Замовити