На базі Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва з 17 по 21 вересня 2018 року відбувся XI з’їзд ґрунтознавців та агрохіміків України. Девізом авторитетного заходу було гасло «Ґрунтові ресурси: вчора, сьогодні, завтра».
Програма з’їзду включала пленарні доповіді, секційні засідання, заключне пленарне засідання, а також делегатські збори членів ГО «УТГА».
В роботі з’їзду взяли участь представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Національної академії аграрних наук України, Харківської обласної державної адміністрації, закордонні делегації з Білорусі, Молдови, Узбекистану, Румунії та Польщі. ІСМАВ на з’їзді представляла старший науковий співробітник лабораторії ґрунтової мікробіології Мирослава М’ягка.

Мирослава М’ягка взяла участь у роботі секції «Агрохімічне забезпечення сучасного землеробства» та представила доповідь на тему «Біокомпост на основі пташиного посліду як засіб оптимізації продукційного процесу сільськогосподарських культур». У ході доповіді були озвучені основні проблеми утилізації курячого посліду. Разом з тим був запропонований альтернативний спосіб ферментації посліду з торфом та соломою за інтродукції целюлозолітичного мікроорганізму Trichoderma harzianum 128. Інтродукція до компостованого субстрату даного мікроміцету забезпечує скорочення терміну компостування, накопиченню в компості агрономічно цінних мікроорганізмів – активних деструкторів органічної речовини та продуцентів фізіологічно активних речовин. У ході доповіді акцентувалась увага на ефективності використання отриманого компосту при посіві (посадці) сільськогосподарських культур, що позитивно позначається на ростових процесах, сприяє оптимізації продукційного процесу рослин.