Сьогодні, 3 грудня 2020 року, директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко та начальник відділу сільськогосподарської мікробіології Віталій Волкогон взяли участь у Міжнародному круглому столі, присвяченому Всесвітньому дню ґрунту 2020 (#World_Soil_Day), який в цьому році проходить під гаслом «Підтримуйте ґрунт живим, захищайте біорізноманіття ґрунту»
Захід ініційований ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського» та пройшов в он-лайн режимі за участі науковців з різних країн Європи, наукових установ, навчальних закладів та представників бізнесових структур України.
В своїй доповіді академік НААН Віталій Волкогон різнопланово висвітлив питання біологічного стану ґрунтів України. Доповідь викликала жвавий інтерес учасників круглого столу. Під час виступів і обміну думками учасників заходу знайшли висвітлення наукові і практичні аспекти захисту та відтворення біорізноманіття ґрунтів у різних країнах, оскільки в сучасних складних умовах тема збереження ґрунтів дуже актуальна в усьому світі.