Наш Інститут провів Всеукраїнський он-лайн агросемінар “Ефективні біопрепарати для сільського господарства”, в якому взяли участь більше 70 сільгоспвиробників з різних областей України.

В роботі семінару взяли участь: віцепрезидент НААН, академік НААН Юрій Лупенко, заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко, представники Департаменту розвитку економіки та сільського господарства, експерт з агробізнесу Володимир Старостишин, менеджер проєкту #Open_Agribusiness_Kernel Роман Горбань, представники наукових установ системи НААН.

На початку семінару начальник відділу сільськогосподарської мікробіології ІСМАВ НААН, академік НААН Віталій Волкогон ознайомив усіх учасників з мікробіологічними аспектами впливу на продуктивність аграрного виробництва, акцентувавши увагу на принципах оптимізації живлення культурних рослин, біологічній корекції живлення рослин і її основних складових. Також вчений поділився результатами досліджень по керованому компостуванню органічної речовини з використанням селекціонованих мікроорганізмів. А провідні науковці – детально розказали про вплив та ефективність застосування біологічних засобів при вирощуванні сільськогосподарських культур. Директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко по кожному біопрепарату представив економічну ефективність їх застосування в сучасних аграрних технологіях.

Окремо були представлені пробіотичні консерванти для кормовиробництва, їх роль та ефективність при заготівлі кормів. Завідувач лабораторії землеробства та насінництва Відділу наукового забезпечення агропромислового виробництва ІСМАВ НААН Володимир Бардаков познайомив з високопродуктивними сортами люпину селекції ІСМАВ НААН як для використання у вигляді кормів та сидеральної культури на полях сівозміни, так і для використання в харчовій галузі (хлібопекарська, кондитерська промисловість, продукти профілактичного та дієтичного харчування).

На ряду з уже відомими розробками були презентовані і нові: АГРОБАКТЕРИН для кукурудзи і пшениці та ТРИХОДЕРМІН – універсальний засіб захисту рослин і деструктор рослинних решток.

Партнерів Інституту – компанію Kernel представляв менеджер проєкту Open Agribusiness Роман Горбань, який познайомив учасників агросемінару з проєктом, розказав про його мету та запросив агровиробників до співпраці. Також наголосив на перспективності співпраці з Інститутом. Експерт з агробізнесу Володимир Старостишин підтримав тему біологізації сільськогосподарського виробництва, підкресливши її важливість та наголосив на необхідності застосування екологічно безпечних препаратів. Біологізація виробництва, на думку автора, є невід’ємною складовою подальшого розвитку аграрної галузі як в Україні так і в усьому світі. Всі учасники отримали відповіді на питання, які їх цікавили.

Дякуємо всім учасникам, хто був з нами, нашим партнерам та спікерам за корисну та цікаву інформацію. Метою проведеного заходу є спонукання всіх агровиробників використовувати екологічно безпечні препарати в сільському господарстві, адже від цього залежить не тільки стан ґрунтів та навколишнього середовища, а саме головне – наше здоров’я та майбутнє наших дітей!