З метою вшанування пам’яті видатного українського вченого, доктора медичних і ветеринарних наук, професора, заслуженого діяча науки Української РСР, академіка Української академії сільськогосподарських наук в бібліотеці Інституту відбулися Наукові читання, присвячені 134-й річниці від Дня народження Михайла Васильовича Рево (1889-1962 рр.). З вітальним словом виступив директор Анатолій Москаленко, завідувач бібліотеки Катерина Вовк підготувала виставку книг із особистої бібліотеки Михайла Васильовича, а завідувач аспірантури Ірина Коротка розповіла про життєвий і науковий шлях вченого. Була започаткована традиція урочистого посвячення в аспіранти, коли кожен з аспірантів мав можливість посидіти за столом Михайла Васильовича, відчути себе відомим вченим та загадати бажання на успішне виконання дисертаційного дослідження. Михайло Васильович Рево народився 16 вересня 1889 р. у м. Кролевець Чернігівської губернії (нині Сумська область, Україна) у сім’ї Василя Захаровича та Віри Гнатівни. Окрім нього, у сім’ї було ще 8 дітей: шестеро сестер і 2 братів. Батько Михайла походив з козаків і заробляв на життя «кравецьким ремеслом». Василь Захарович помер, коли Михайлові виповнилося лише 3 роки. Завдяки матеріальній підтримці сестри Тетяни, Михайло навчався спочатку в Кролевецькому міському училищі, а згодом у Седлецькій гімназії. У 1908-1912 рр. навчався у Варшавському ветеринарному інституті, який закінчив «з відзнакою». Під час навчання в інституті розкрилися здібності молодого вченого, сформувалася його життєва позиція, ерудиція. Оскільки Михайло Рево навчався в інституті за власні кошти, то був змушений підзаробляти. У 1915 р. після демобілізації з армії, через погіршення стану здоров’я, навчався на медичному факультеті Харківського університету.
У жовтні 1936 р. він захистив дисертацію на ступінь доктора медичних наук у Тбіліському державному медичному інституті на тему «Материалы к морфологии и биологии Mycobacterium tuberculosis», м. Тбілісі.
А у травні 1939 р. Михайло Васильович захистив дисертацію на ступінь доктора ветеринарних наук у Казанському державному зооветеринарному інституті на тему «Антигенная структура сибиреязвенного бацила и ее иммунологическое значение», м. Казань.
Вчений, працюючи в Харкові, у 1959 р. ініціював створення Інституту сільськогосподарської мікробіології, вірусології та імунології у м. Чернігів. Результатом його зусиль у 1960 р. стало відкриття Відділу сільськогосподарської мікробіології, вірусології та імунології Українського науково-дослідного інституту землеробства УАСГН. На початку 1961 р. Михайло Рево переїхав до Чернігова, де переважно працював як науковець. З 1961 р. до 1962 р. він працював заступником директора з наукової роботи, завідувачем лабораторії загальної вірусології та вірусних захворювань сільськогосподарських тварин.
Помер Михайло Васильович 2 березня 1962 р., похований на міському кладовищі. Одна з вулиць Чернігова носить назву «академіка Рево».
Михайло Васильович Рево є автором та співавтором більше 100 наукових праць, серед яких 3 монографії та 7 підручників, у тому числі першого підручника українською мовою із загальної мікробіології — «Основи мікробіології» (1929 р.). За життя вченого підручник «Ветеринарная микробиология» та книга «Вирусы и вирусные заболевания сельскохозяйственных животных» неодноразово перевидавалися.