“Привіт всім! Мене звуть Ольга Логоша. Я аспірант сектору Колекції корисних ґрунтових мікроорганізмів лабораторії фізіології мікроорганізмів ІСМАВ НААН. Ще в школі я вирішила зв’язати своє майбутнє з біологією. Коли я навчалась в ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка на хіміко-біологічному факультеті, дізналась про діяльність ІСМАВ НААН та зацікавилась дослідженнями вчених Інституту в області сільськогосподарської мікробіології. В 2016 році вирішила вступити в аспірантуру ІСМАВ НААН за спеціальністю Агрономія.
            Зараз працюю над дисертаційною роботою, досліджую особливості симбіотичних взаємовідносин бульбочкових бактерій Mesorhizobium ciceri з рослинами нуту (Cicer arietinum). Працюю над виділенням ефективних штамів бульбочкових бактерій нуту, поширених в різних ґрунтово-кліматичних зон України. Мною селекціоновано новий високоефективний штам, задепонований в Депозитарії Інституту мікробіології і вірусології НАН України та отримано у поточному році патент ШТАМ БУЛЬБОЧКОВИХ БАКТЕРІЙ MESORHIZOBIUM CICERI ND-64 (IMB-7835) ДЛЯ ОДЕРЖАННЯ БАКТЕРІАЛЬНОГО ПРЕПАРАТУ ПІД НУТ. В результаті проведених трирічних досліджень ефективності бактеризації M. ciceri ND-64, показано високу симбіотичну та азотфіксувальну активність даного штаму, що сприяє збільшення продуктивності рослин нуту та урожайності культури.
            Мені дуже подобається навчатись в аспірантурі ІСМАВ НААН. Завдяки підтримці мого керівника кандидата біологічних наук  Yuliia Vorobei, співробітників нашої лабораторії та керівництва Інституту мені вдалося стати молодим вченим-мікробіологом.
            Моєю метою є успішний захист дисертаційної роботи та подальші дослідження в даному науковому напрямку в ІСМАВ НААН.
            Запрошую всіх, хто небайдужий до цікавого світу мікроорганізмів, приєднатись до нашої команди аспірантів-дослідників. Буде цікаво!”
 
Детальніше про Аспірантуру ІСМАВ НААН