Нещодавно директор ІСМАВ НААН Анатолій Москаленко прийняв участь в засіданні регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР. Комісія під головуванням першого заступника Голови Чернігівської обласної державної адміністрації Олени Бойко розглянула питання:

  1. Про перегляд технічних завдань на конкурс інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році.
  2. Про внесення змін до умов конкурсу інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році.
  3. Про продовження терміну конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2022 році.

Мінрегіон удосконалює підхід у використанні коштів ДФРР. Це стосується і нормативної бази, і онлайн платформи, на яку подаються проєкти на конкурс. Одне із суттєвих нововведень – це необхідність погоджувати з Мінрегіоном технічні завдання, по яких здійснюється подача проєктів на конкурсний відбір. Конкурсна комісія  затвердила 20 технічних завдань різноманітних проєктів, що можуть реалізуватися в наступному році, серед яких «Регіональна кластеризація і кооперація агропромислового комплексу Чернігівської області», «Створення безпечного, комфортного, сучасного освітнього середовища», «Ефективне управління і безпека населення та територій в умовах зовнішніх і внутрішніх викликів», «Створення наукових та технологічних парків», «Розвиток туристично-рекреаційного потенціалу області», «Створення соціальних підприємств, зокрема традиційних народних ремесел в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської області» тощо.

У відповідності до нових нормативно-правових актів внесено зміни до умов конкурсу інвестиційних програм та проєктів, зокрема мінімальна кошторисна вартість проєктів будівництва повинна бути не менше 10 млн.